Jelenlegi hely

Unpublished
Egzisztenciális pszichoterápia

Egzisztenciális pszichoterápia

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
596
Kiadás dátuma: 
2019
Olvasási idő:
14-15 óra
A Viktor Frankl által alapított egzisztencialista analízis Freud pszichoanalízise és Adler individuálpszichológiája után a harmadik legjelentősebb bécsi pszichoterápiás irányzat, amelynek Irvin D. Yalom, a Stanford Egyetem professzora a legmodernebb...Bővebben >>
Kivonva a forgalomból

Bővebben...

A Viktor Frankl által alapított egzisztencialista analízis Freud pszichoanalízise és Adler individuálpszichológiája után a harmadik legjelentősebb bécsi pszichoterápiás irányzat, amelynek Irvin D. Yalom, a Stanford Egyetem professzora a legmodernebb tolmácsolója. Ahogy Jerome D. Frank, a Johns Hopkins Egyetem pszichiátere írta, Yalom professzor hatalmas klinikai tapasztalata, melyet érzékenyen és széles látókörűen értékel és integrál, kiváló teljesítményt eredményezett. Irvin D. Yalom elegáns, világos és szellemes stílusa lehetővé teszi, hogy művét ne csak a napi gyakorlatot folytató segítő foglalkozásúak, hanem az emberi élet lehetőségei iránt érdeklődő laikusok is élvezettel olvashassák. Irvin D. Yalom (1931) a Stanford Egyetem pszichiátriaprofesszora, író. A csoportpszichoterápia elmélete és gyakorlata, Az Egzisztencialista pszichoterápia, A terápia ajándéka és a Szerelemhóhér és más pszichoterápiás történetek című munkái szakterületének alapművei közé tartoznak. Fikciót, filozófiát és pszichoterápiát ötvöző regényei, A Schopenhauer-terápia és az Amikor Nietzsche sírt világszerte rendkívül népszerűek, és magyarul is olvashatók

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
596
Kiadás dátuma: 
2019

A szerzőről

Irvin D. Yalom amerikai pszichiáter, író és pszichoterapeuta. 1931. június 13-án született Washingtonban, orosz zsidó bevándorló szülők gyermekeként. Gyermekkorát a fővárosban töltötte szülei vegyeskereskedésében, illetve a helyi könyvtárakban. Felsőfokú végzettségeit 1952-56 között a George Washington egyetemen, és a Boston-i Orvosi egyetemen végezte. Pszichiáteri képzését a Stanford egyetemen folytatta. 1972-ben kezdett írni, mind szépirodalmi stílusban, mind fikcionális írásaival kiemelkedett.

Első könyve, a gyakorló terapeuták számára írt, A csoportpszichoterápia elmélete és gyakorlata 12 nyelven, mintegy 700 ezer példányban jelent meg. A fikciót, filozófiát és pszichoterápiát ötvöző regénye, A Schopenhauer-terápia eddig több mint 15 nyelven jelent meg. Másik két kötete, az Amikor Nietzsche sírt és a Szerelemhóhér, szintén nemzetközi bestseller lett. A Szólok a rendőrnek című kisregénye egyik legjobb barátja, a szívsebész Robert L. Brent történetét meséli el, aki gyerekként Magyarországon élte át a holokauszt borzalmait.

Könyvei a pszichoterápia szakirodalmának alapművei közé tartoznak, ugyanakkor világos nyelvezete és élményszámba menő stílusa révén a laikusok körében is nagy népszerűségre tettek szert.

Kedvenc kategóriák

Cookies