Jelenlegi hely

Unpublished
A Spinoza-probléma

A Spinoza-probléma

Kötésmód: 
Fűzve
Oldalszám: 
428 oldal
Kiadás dátuma: 
2021
Olvasási idő:
10-11 óra
Irvin D. Yalom A Spinoza-probléma lapjain valóságot és képzeletet gyúr egybe felejthetetlen lélektani-bölcseleti regénnyé. A filozófiai kérdések iránt mélyen érdeklődő pszichiáter párhuzamosan mutatja be Baruch Spinoza 17....Bővebben >>
Kivonva a forgalomból

Bővebben...

Irvin D. Yalom A Spinoza-probléma lapjain valóságot és képzeletet gyúr egybe felejthetetlen lélektani-bölcseleti regénnyé. A filozófiai kérdések iránt mélyen érdeklődő pszichiáter párhuzamosan mutatja be Baruch Spinoza 17. századi holland gondolkodó életét, filozófiáját és hatását Alfred Rosenbergre, arra a nemzetiszocialista ideológusra, akinek speciális alakulatát a második világháború alatt a titokzatos "Spinoza-probléma" kivizsgálására vetették be. Hatalomról és szorongásról, jó és rossz eredetéről, szabadságról és a rettegés zsarnokságáról szóló meséjében a holland aranykor Amszterdamja és a náci Németország között zökkenőmentesen ingázva boncolgatja e két rejtélyes ember lelki életét és gondolkodását.

Irvin D. Yalom (1931) a Stanford Egyetem pszichiátriaprofesszora, író. Fikciót, filozófiát és pszichoterápiát ötvöző regényei, A Schopenhauer-terápia, az Amikor Nietzsche sírt és a Terápiás hazugságok világszerte rendkívül népszerűek, és magyarul is olvashatók.

Adatok

Kötésmód: 
Fűzve
Oldalszám: 
428 oldal
Kiadás dátuma: 
2021
Méret: 
21 x 14 cm

A szerzőről

Irvin D. Yalom amerikai pszichiáter, író és pszichoterapeuta. 1931. június 13-án született Washingtonban, orosz zsidó bevándorló szülők gyermekeként. Gyermekkorát a fővárosban töltötte szülei vegyeskereskedésében, illetve a helyi könyvtárakban. Felsőfokú végzettségeit 1952-56 között a George Washington egyetemen, és a Boston-i Orvosi egyetemen végezte. Pszichiáteri képzését a Stanford egyetemen folytatta. 1972-ben kezdett írni, mind szépirodalmi stílusban, mind fikcionális írásaival kiemelkedett.

Első könyve, a gyakorló terapeuták számára írt, A csoportpszichoterápia elmélete és gyakorlata 12 nyelven, mintegy 700 ezer példányban jelent meg. A fikciót, filozófiát és pszichoterápiát ötvöző regénye, A Schopenhauer-terápia eddig több mint 15 nyelven jelent meg. Másik két kötete, az Amikor Nietzsche sírt és a Szerelemhóhér, szintén nemzetközi bestseller lett. A Szólok a rendőrnek című kisregénye egyik legjobb barátja, a szívsebész Robert L. Brent történetét meséli el, aki gyerekként Magyarországon élte át a holokauszt borzalmait.

Könyvei a pszichoterápia szakirodalmának alapművei közé tartoznak, ugyanakkor világos nyelvezete és élményszámba menő stílusa révén a laikusok körében is nagy népszerűségre tettek szert.

Kedvenc kategóriák

Cookies