Jelenlegi hely
Kennedy - Legenda és valóság
További ajánlataink
Bővebben...
John F. Kennedy elnök rövid életű kormányzatára sokan úgy emlékeznek, mint az optimizmus, a bővülő lehetőségek és a legnemesebb humanitárius célok időszakára. Mások JFK-t polgárjogi hősként dicsőítik, és tisztelik őt a világűr felfedezéséről szóló álmáért is. Legenda mindez, vagy reálpolitika? Egyáltalán, hogyan lett az írországi éhínség elől menekülő bevándorlócsaládból Amerika egyik legbefolyásosabb politikusdinasztiája? Hogyan teljesítette be az apai ambíciókat bátyja helyett a másodszülött fiú? Milyen szerepet játszottak a nők a Kennedy-klán felemelkedésében és bukásaiban? Hányszor sújtott le a családra a Kennedy-átok? Idealista vagy becsvágyó karrierista volt-e Kennedy elnök? Kinek az érdekét szolgálta a hatvan évvel ezelőtti gyilkos merénylet? Ezekre a kérdésekre igyekszik válaszokat adni Nógrádi György új könyve, amely világpolitikai összefüggésekbe helyezi Amerika „királyi családjának” sikereit és kudarcait.
Adatok
A szerzőről
Nógrádi György (Budapest, 1949. május 22. –) magyar biztonságpolitikai szakértő, közgazdász, egyetemi tanár, a hadtudományok kandidátusa. Több tucat tudományos publikáció és számos könyv szerzője, valamint számos ismeretterjesztő előadás előadója.
Fiatalon asztaliteniszezett, majd a Közgazdaságtudományi Egyetemre került, ahol idegenvezetőként dolgozott, hogy minél többet utazhasson. Az egyéves képzés után Jugoszláviába küldték, ahol hosszú éveken keresztül vezetett csoportokat. Doktori értekezéseit német témákból írta, és több egyetemen tanított. Kutatási területei a biztonságpolitika terén: biztonsági dilemmák a II. világháborútól napjainkig és a védelemgazdaság makrofolyamatai; politika- és hadtudományok. Rengeteget utazik, részben szakmai célból, részben kikapcsolódásból. Találkozott már szinte minden európai és észak-amerikai vezető politikussal. Azonban arra a legbüszkébb, hogy a NATO-ba is meghívták: tartson tájékoztatót a szövetség vezetői számára. Horn Gyula után Nógrádi volt a második magyar, akit ilyen megtiszteltetés ért.
Nős, felesége 1982 óta Kiss Magdolna bölcsész-közgazdász, festőművész. Lánya, Anna Linda (1984) állatorvos. Hobbija az utazás, az úszás és a bélyeggyűjtés.
Albumok
Lexikonok, enciklopédiák
Egészség, életmód
Ezoterika
Emberi kapcsolatok
Gasztronómia
Szabadidő, hobbi
Humor és szórakoztatás
Sport
Állatvilág
Növényvilág
Térképek, útikönyvek
Ruhanemű
Nyelvkönyvek, szótárak
Tankönyv
Történelem
Informatika
Manager könyvek
Természettudomány, technika
Mezőgazdaság
Pedagógia, nevelés
Társadalomtudomány
Műszaki, technika
Szórakoztató regények
Ismeretterjesztő irodalom
Erotika
Gyermekkönyvek
Bogyó és Babóca játékok
Brainboxok
Földgömbök
Játékok
Puzzle - kirakók
Világirodalom
Szomolai Tibor könyvei
Magyar szépirodalom
Kultúra, művészet
Hamvas Béla művei
Vallás
Hangoskönyvek
Ifjúsági könyvek
Jutalomkönyvek 2025
Naptárak
Akciós könyvek
Könyvjelzők
Vásárlási utalványok
Ajándék



















