Jelenlegi hely

Unpublished
Nekünk Mohács kell!

Nekünk Mohács kell!

Kötésmód: 
puha kötés
Oldalszám: 
176
Kiadás dátuma: 
2019
Olvasási idő:
4-5 óra
Ennek a könyvnek eredetileg az lett volna a címe: ,,Az út Mohácsra. Mert főleg azzal foglalkozik, hogyan is történt a méltatlanul nagy vereség. Mit követtek el a Magyar Királyság urai - vagy mit nem tettek meg, amit pedig kellett volna - azért, hogy ne érje őseinket és azok hazáját ilyen váratlanul erős, és mint később kiderült: végzetes csapás?...Bővebben >>
Kivonva a forgalomból

Bővebben...

Ennek a könyvnek eredetileg az lett volna a címe: ,,Az út Mohácsra. Mert főleg azzal foglalkozik, hogyan is történt a méltatlanul nagy vereség. Mit követtek el a Magyar Királyság urai - vagy mit nem tettek meg, amit pedig kellett volna - azért, hogy ne érje őseinket és azok hazáját ilyen váratlanul erős, és mint később kiderült: végzetes csapás? Akik el sem mentek a csatatérre, azok mire gondoltak ekkor, és akik ott voltak, de megfutottak, vajon miféle emberek voltak? Ki mit remélt a csatától? És kik voltak azok, akik ugyanazon

a csatatéren később kézcsókkal üdvözölték Nagy Szulejmán szultánt, elárulva a hazájukat - viszont saját maguknak oly sok előjogot nyerve? Vajon csak a törökök voltak okai az 1526-os nagy magyar tragédiának, vagy netán mások is okozták Mohácsot? Vajon csak és kizárólag külső körülmények miatt vesztettük el függetlenségünket nem csak a következő évtizedekre, de csaknem ötszáz évre? Vajon mi, magyarok, mennyivel járultunk hozzá ahhoz, ami aztán Mohácson történt - és amit máig nagy nemzeti tragédiaként emlegetünk?

Adatok

Kötésmód: 
puha kötés
Oldalszám: 
176
Kiadás dátuma: 
2019

A szerzőről

Nemere István (Pécs, 1944. november 8. –) magyar író, műfordító, eszperantista. Rendkívül termékeny író, több mint 700 könyve jelent meg magyar nyelven. Mintegy 11 millió példányban keltek el művei. Főleg sci-fi könyvei és paranormális jelenségekkel foglalkozó művei tették ismertté, de több más műfajban is publikál. Számos nyelven adták ki műveit, köztük perzsául és eszperantóul is.

Eredeti családneve Niedermayer. Szülei javarészt Veszprém és Somogy megyei falvakban éltek; apja körzeti orvosi munkát vállalt, anyja pedig a háztartást vezette. Nemere visszaemlékezései szerint szerette a falusi életmódot. Az iskolát viszont szenvedésként élte meg; nehezen viselte a tanintézet rendszerét és a tanórák többségét, csupán az irodalom- és földrajzórákat kedvelte. 1963-tól, az érettségi megszerzése után munkába állt. Budapesten töltötte le katonai szolgálatát. Ezután az Állami Térképészeti Hivatalnál dolgozott, majd boncsegéd lett, és boncolásokon is részt vett. Rövid ideig statisztaként dolgozott a Hunnia Filmgyárban.

1964 nyarán egy fiatal lengyel tanárnőnek és barátainak tolmácsolt eszperantó nyelven. Lengyelországba látogat. 1966-ban feleségül is vette korábban megismert lengyel barátnőjét. 1967-ben megszületett lánya, Kinga. Házassága válással végződött. 1970-ben megpróbált nyugatra disszidálni, de a varsói repülőtéren feltartóztatták. Végül még 1972-ben visszaszökött Magyarországra, Esztergomban telepedett le, és beiratkozott az ELTE könyvtár szakára. 1975-ben diplomázott. 1972–1979 között másodállásban mint mentőápoló, könyvtáros és biztosítási ügynök dolgozott, majd 1980-tól szabadúszó és főállású író lett. Az 1970-es években sikerült több újságnál is megjelentetni írásait. Első könyve (A rémület irányítószáma - krimiregény) 1974-ben jelent meg, amelyet egyre több követett. 1980-ban, A fantasztikus nagynéni címmel megjelent az első ifjúsági regénye, mellyel megindult a hírnév felé. 1981 óta már nem volt év, amikor ne jelentek volna meg Nemere-könyvek. A rejtélyes jelenségekkel, a történelem titkaival és az emberi képességekkel kapcsolatos paratudományos könyvei ellentmondásos visszhangra találtak, de ismertté tették a nevét. Később egyre gyakrabban írt írói álnév alatt, néha női néven is. Napjainkban főleg történelmi témájú könyveket publikál, nem szokványos módon. Néhány évig egy tévécsatornánál interjú műsort vezetett.

Kedvenc kategóriák

Cookies