Jelenlegi hely
Hunyadi - A Hajnalcsillag fénye - képregény (új kiadás)
További ajánlataink
Bővebben...
Az utóbbi évek talán legnagyobb történelmiregény-sikerének, a Hunyadi-regényciklus első kötetének képregényváltozatát tartja kezében, Kedves Olvasó!
A törökverő hős fiatal korának izgalmas eseményei kelnek életre a gyönyörűen illusztrált, színes oldalakon: Hunyadi János családjának Magyarországra menekülése, az utolsó keresztes hadjárat tragikus krónikája, a holló és a gyűrű története, Zsigmond király ifjú lovagjának első csatái a balkáni hadszíntéren, a szerb despota udvarában eltöltött évek, az első szerelem és az első csalódás históriája.
A képregényalbum története azok számára is tartogat néhány meglepetést, akik jól ismerik Bán Mór nagyszabású regénysorozatának első részét.
A képregény jó tizenhárom esztendővel ezelőtt jelent meg, és a hazai képregényes piacon hatalmas sikert aratott. Azonban hosszú esztendők óta nem kapható, minden példánya rég elfogyott, és a Hunyadi-kötetek gyűjtőinek körében becses darabnak számít.
Most újra napvilágot látott felújított, tetszetősebb kivitelben – az oldalakat világosabb, kicsivel élénkebb színtónusokkal láttuk el. Reméljük, hogy a Hunyadi – A Hajnalcsillag fénye képregény ismét az olvasók, rajongók örömét szolgálja majd, és akár kellő inspirációt ad az alkotóknak a következő kötetek elkészítéséhez is.
Adatok
A szerzőről
Bán János (írói nevei: Bán Mór, Kim Lancehagen) (Kecskemét, 1968. december 2. –) magyar fantasy- és sci-fi-író, újságíró. 2008-tól történelmi témájú könyveket is ír. Legnépszerűbb regénysorozata a Hunyadi-ciklus.
1968-ban született Kecskeméten. Rajz- és vizuális nevelés, illetve történelem szakos diplomával rendelkezik, újságíróként dolgozik. Első írásai (köztük sci-fi művek is) a Petőfi Népe című napilapban jelentek meg folytatásokban, majd több, részenként leközölt írását lehozták más lapokban is. A hazai sci-fi és fantasy életbe 2000-ben „robbant be”. Ekkor jelent meg a korábban megírt és csiszolgatott Nomádkirály-ciklusa négy kötetben, ami egy sci-fi beütésű fantasy világ, magyar tájakon, magyar és más Kárpát-medencei népek mondavilágából, történelméből táplálkozva (Kárpáthia név alatt), ugyanekkor a Cherubionnál megjelent első sci-fi-novellája Zsoldos Péter-díjat kapott. A rákövetkező két évben még három Zsoldos-díjat kapott, köztük egyet regény kategóriában az Isten hajói c. művéért, így addig egyedülálló módon négyszeres díjazottá vált, majd 2008-ban megkapta az ötödik Zsoldos Péter-díját is az "A.K.I." c. novellájáért.
2008-ban indította útjára Gold Book kiadónál történelmi regénysorozatát, ami a Hunyadi család három nevezetes tagjának életét dolgozza fel. Az író tervei szerint a Hunyadi Jánossal foglalkozó első alsorozat tíz kötetes lesz. 2012-ben a Gold Book kiadó elkezdte újra kiadni az összes Kárpáthia világában játszódó történetét, beleértve a Nomádkirály-ciklust és egyéb novellákat, kisregényeket. 2016. július 18-29. között mutatták be A hajnalcsillag fénye címmel a Kossuth Rádióban Bán Mór regényeiből készített 10 részes rádiójáték-sorozatot Hunyadi Jánosról.