Jelenlegi hely
Kontrasztos állatok fekete-fehérben /Babák könyvtára
További ajánlataink
Bővebben...
A babák látása fokozatosan fejlődik. Észlelésük kezdetben homályos, de hamarosan képesek lesznek fókuszálni a környezetükben felbukkanó dolgokra. Figyelmüket leginkább a kontrasztos színek, legfőképpen a fekete-fehér vonzzák.
E lapok célja, hogy a babák idegrendszerét stimulálja, megteremtve így a lehetőséget a megfelelő idegkapcsolatok (szinapszisok) kiépülésére.
- A lapokat már a kéthetes babának is megmutathatja. Ilyenkor egyszerre csak egy képet mutasson. Várjon kicsit, hogy a baba tekintete a lapra tévedjen, és legyen ideje a fókuszáláshoz. Kezdetben napi két alkalom (2 lap) elegendő a baba számára. Másfél hónapos kortól naponta 2-3 alkalommal mutathat képet neki.
- Beállíthatja a lapokat a csecsemő mellé a kiságyba is, a szemétől 20-35 centiméterre. (Egy hónapos kortól egy alkalommal 2-4 képet tehet a kiságyba 10 perces ébrenléti időtartamra.)
- Felakaszthatja a képeket a baba ágya köré olyan helyekre, ahol képes lesz fókuszálni. Naponta cserélje le a képeket. (Egy időben két képnél több ne legyen a baba környezetében.)
Albumok
Lexikonok, enciklopédiák
Egészség, életmód
Ezoterika
Emberi kapcsolatok
Gasztronómia
Szabadidő, hobbi
Humor és szórakoztatás
Sport
Állatvilág
Növényvilág
Térképek, útikönyvek
Ruhanemű
Nyelvkönyvek, szótárak
Tankönyv
Történelem
Informatika
Manager könyvek
Természettudomány, technika
Mezőgazdaság
Pedagógia, nevelés
Társadalomtudomány
Műszaki, technika
Szórakoztató regények
Ismeretterjesztő irodalom
Erotika
Gyermekkönyvek
Bogyó és Babóca játékok
Brainboxok
Földgömbök
Játékok
Puzzle - kirakók
Világirodalom
Szomolai Tibor könyvei
Magyar szépirodalom
Kultúra, művészet
Hamvas Béla művei
Vallás
Hangoskönyvek
Ifjúsági könyvek
Jutalomkönyvek 2025
Naptárak
Akciós könyvek
Könyvjelzők
Vásárlási utalványok
Ajándék



















