Jelenlegi hely

Unpublished
Még látlak odafenn (kemény)

Még látlak odafenn (kemény)

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
280
Kiadás dátuma: 
2018
Olvasási idő:
6-7 óra
Kojnok Ferenc álma, hogy pilóta lehessen, megvalósíthatatlannak tűnik. Véget ér az első világháború és a trianoni békeszerződés megszüntette a magyar légierőt, ezáltal a pilótaképzést is. Ráadásul Ferenc édesanyja hallani sem akar arról, hogy a fia valaha is egyenruhát öltsön magára. Az elcsatolt kis csallóközi faluban, Vágfalván nevelkedő fiú...Bővebben >>
Kivonva a forgalomból

Bővebben...

Kojnok Ferenc álma, hogy pilóta lehessen, megvalósíthatatlannak tűnik. Véget ér az első világháború és a trianoni békeszerződés megszüntette a magyar légierőt, ezáltal a pilótaképzést is. Ráadásul Ferenc édesanyja hallani sem akar arról, hogy a fia valaha is egyenruhát öltsön magára. Az elcsatolt kis csallóközi faluban, Vágfalván nevelkedő fiú azonban kitart elhatározása mellett, még ha a megvalósításának, úgy tűnik, esélye sincsen. Örömét és sikereit a sakkozásban találja meg, mígnem találkozik Ágnessel, a legbájosabb lánnyal, akit valaha látott. Ferenc a lány által visszakapja önmagába vetett hitét, majd sikerül végre valóra váltania álmát. Kisfiúk, Kojnok Misi még egészen kicsi, amikor 1942-ben el kell köszönnie az édesapjától. Az elválás napja egy életre meghatározza a gyerek életét. E napon Ferenc kézzel faragott sakk-készlettel lepi meg a fiát, mellyel el is kezdenek játszani, de a játszma félbemarad, és Ferenc után csak egy ígéret marad. Az ezt követő esztendők Misi számára a reménytelen várakozás jegyében telnek.
A doni katasztrófa után az itt maradottak élete fenekestül felfordul. „Eltűnt” – olvassák a frontról érkező hivatalos értesítésen, majd „Felszólítom, hogy hagyja el az otthonát!” – áll a kitelepítésről szóló fehér lapon.
Szinte minden remény elveszett. A történelem családokat szakított szét, az ország ismét csonkává lett. Elérkezett az idő, amikor már csak a hit segített, a dédelgetett emlékek, melyek újra és újra erőt adtak. Amikor már nem volt mibe kapaszkodni, csak egy elkezdett sakkjátszmába és egy ígéretbe.
BAUER BARBARA új regényének hőseit a történelem formálja, sorsukat hatalmak harca határozza meg, lelküket pedig a hit és a szeretet menti meg.

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
280
Kiadás dátuma: 
2018

A szerzőről

Bauer Barbara (Budapest, 1974. január 6. –) magyar író, újságíró.

Etyeken nőtt fel, majd Budapesten, a Kaffka Margit Gimnáziumban érettségizett. Még a középiskolás évei alatt elvégzett egy diákújságíró-szaktanfolyamot. Később Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskolán reklámmenedzser szakképesítést szerzett. A Berzseny Dániel Főiskolán PR-kommunikáció szakon, majd az ELTE–MTV másoddiplomás képzésén televíziós újságíróként diplomázott. Mindeközben 18 évig a MALÉV-nál dolgozott légiutaskísérőként, majd oktató-trénerként. 2007-től a MALÉV krízismenedzsere volt. Mindeközben az írás is része az életének: alapító tagja az Etyek TV községi televíziónak, ahol 10 évig szerkesztő-műsorvezető. Szabadúszóként ír a Spuri magazinnak és a MALÉV szakmai lapjának.

Férjével, a békéscsabai ügyvéddel, dr. Valastyán Pállal 2003-ban ismerkedett meg, lányuk születése óta Etyeken élnek. Kislánya születése után írta meg első publikált regényét, Légikisasszonyok címmel, ami népszerűségének köszönhetően trilógiává nőtte ki magát.(Légikisasszonyok, Két út között, Magánutak). A Vakrepülés és az Elsuttogom százszor írása során már nem saját élményeiből táplálkozik, szereplői és az események a fikció és a valóság keverékei. Későbbi munkásságában a Leggazdagabb árva című regénye hozott nagy változást. Ebben a regényben gróf Wenckheim Krisztináról ír, aki Jókai Mór egyik művében ismert gróf valós lánya. A regény szereplői és eseményei a fikció és valóság keverékei.

Bauer Barbara írói stílusa élvezetes, könnyen befogadható és sokszínű. Minden művében más és más oldalát mutatja meg.

Kedvenc kategóriák

Cookies