Jelenlegi hely

Gyászkísérés - Együtt a bánat és a feldolgozás útján

Gyászkísérés - Együtt a bánat és a feldolgozás útján

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
432
Kiadás dátuma: 
2021
Olvasási idő:
10-11 óra
Amikor elveszítjük egy hozzátartozónkat, és vigasztalanok vagyunk, úgy érezzük, minden hiába: a gyászunkból senki nem tud meggyógyítani. És ez így van rendjén. Azt szokás mondani, „ki kell fájni magunkat”. Más szóval, be kell mennünk az alagútba, hogy aztán a végén kijöhessünk a fényre. De milyen jó is, ha nem egyedül kell ott bolyonganunk, hanem...Bővebben >>
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap
- 13%

Bővebben...

Amikor elveszítjük egy hozzátartozónkat, és vigasztalanok vagyunk, úgy érezzük, minden hiába: a gyászunkból senki nem tud meggyógyítani. És ez így van rendjén. Azt szokás mondani, „ki kell fájni magunkat”. Más szóval, be kell mennünk az alagútba, hogy aztán a végén kijöhessünk a fényre. De milyen jó is, ha nem egyedül kell ott bolyonganunk, hanem van egy szakember, aki megfogja a kezünket és velünk együtt halad a kifelé vezető úton. A gyászkísérők támaszt, erőt és bátorítást adnak, és annak a bizonyosságát, hogy nem hagynak egyedül elveszni a fájdalmunkban. Visszaigazolják, hogy eddig nem tapasztalt riasztó érzéseink a tragikus veszteségre adott normális reakciók. Nem sürgetik a gyászfolyamatot, hanem segítenek elviselhetővé tenni, és annak reményét nyújtják, hogy lehetséges a megbékélés.
Singer Magdolna író, mentálhigiénés szakember, gyásztanácsadó több évtizede foglalkozik különböző veszteségeket elszenvedett emberek gyászának segítésével. Az évek során felgyűlt tapasztalatait osztja meg szakemberekkel, gyászolókkal és a téma iránt érdeklődő olvasókkal. A megindító esetek és szépirodalmi idézetek olvasmányos, sőt olykor szórakoztató módon hozzák közelebb számunkra ezt a nehéz témát.

A gyász, előbb vagy utóbb, mindenkit érint. Sokan azonban rettegnek, milyen lesz elviselni egy szerettük elvesztését, tehetetlennek és kétségbeesettnek érzik magukat, amikor eljön az ideje. Akit felkészületlenül ér a veszteség, akár össze is omolhat, azt érezheti, hogy kihúzták a lába alól a talajt. Ilyen esetben végtelenül sokat jelent egy gyásztanácsadó támasza. Az író érzékletes esetbeszámolókon és szépirodalmi részleteken keresztül érzékelteti a gyász típusait és rétegeit, és a segítő folyamatot. A könyv egyik legszebb üzenete számomra, hogy a segítő nem vigasztalni próbál, hanem kísér. Támogat azon az úton, amely a gyászolót visszavezeti az életébe. Szívből gratulálok, hihetetlenül hasznos, elgondolkodtató és olvasmányos könyv!
Almási Kitti, író, klinikai szakpszichológus, előadó

Singer Magdolna író, újságíró, gyásztanácsadó, mentálhigiénés szakember, a Napfogyatkozás Egyesület elnöke, a gyász hazai szakértője. Gyászcsoportvezetőket képez, válást feldolgozó csoportokat vezet, valamint egyénileg segít azoknak, akiket veszteség ért. Eddigi 19 könyve közül valamennyi az emberi élet során bekövetkező elkerülhetetlen veszteségeket járja körül. Legutóbbi kötetei a HVG Könyveknél jelentek meg Asszonyok álmában síró babák – Történetek a gyászról; Ki vigasztalja meg a gyerekeket? – Válás és gyász a családban; Érző férfiak – 18 személyes történet veszteségekről és feldolgozásról és Szextörténetek – A szvingerező, a hű feleség, a szexuálterapeuta és még tizenkilencen a szexről címmel. A szerző honlapja: www.singer.hu

Singer Magdolna belülről mutatja meg, hogy a gyász egy folyamat, munka, amelyben sokat segít, ha valaki fogja a kezünket és empátiájával, odafigyelésével, szakértelmével, bölcsességével, tapasztalatával vezet a gyógyulás felé. Mindenki másképp gyászol, a könyvben leírt esetek is azt mutatják, hogy mindenkihez más megközelítés kell, és mindenki gyászát el lehet fogadni. Magdolna ezt teszi. Tudom, mert egy voltam a számtalan kliense közül.
Szepesi Jolán, pedagógus

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
432
Kiadás dátuma: 
2021

A szerzőről

Singer Magdolna (Budapest, 1952. október 30. –) magyar író, újságíró, tréner, mentálhigiénés szakember, gyásztanácsadó, a gyászolókat segítő Napfogyatkozás Egyesület elnökségi tagja. Rendszeresen tart előadásokat különböző képzéseken, szakmai konferenciákon hospice, gyász, válás és újrakezdés témakörökben. Négy gyermek édesanyja.

Singer Magdolna önkéntes segítőként és előadóként részt vett a Budapest Hospice Ház munkájában. Gyászcsoportokat vezetett, és közreműködött a telefonos lelki segélyszolgálat bevezetésében. Az önkéntes hospice tevékenységéért 2001-ben a Magyar Hospice Alapítvány Hospice emlékérmével jutalmazták. Singer Magdolna rendszeresen írt és publikált, különösen a gyász, az elmúlás és az érzelmi veszteségek témakörében. A Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának mentálhigiéné szakán szerzett diplomát. Munkája során a gyászolókat segítette, és a perinatális veszteségek kezelésére szolgáló továbbképzést is kidolgozta. Számos könyvet írt, amelyek a gyász, az érzelmi veszteségek és a mentálhigiéné témakörét járják körül. Ezek a könyvek mélyreható és empatikus megközelítéssel segítenek azoknak, akik gyászolnak vagy érzelmi veszteségekkel küzdenek.

Az életfogytig tanulás elkötelezett híve. Mestere és példaképe, Polcz Alaine nyomdokában járva hirdeti, hogy idős éveinkben nem csupán értékes tevékenységek folytatására vagyunk képesek, de új kihívások bátor felvállalására is. Jelenleg íróként dolgozik, a Napfogyatkozás Egyesületben végez önkéntes munkát, gyászcsoportvezetőket képez ki, önsegítő csoportokat vezet válás és újrakezdés témában, érzelmi elsősegélyt nyújt váratlan munkahelyi halál okozta krízishelyzetben, valamint rendszeres résztvevője író-olvasó találkozóknak és előadásoknak.

Kedvenc kategóriák

Cookies