Jelenlegi hely
Domingos és a Halál Angyala - Báthory Orsi történetei
További ajánlataink
Bővebben...
A Halál Angyala röpköd a régi börtön romos épületében, ami még nem lenne nagy baj, de gyilkol is. Buchanan csöves talál egy aranyórát, a régészek és őslénytudósok viszont nem találnak semmit; ráadásul Sandro csövesnek elvágják a torkát. Miközben Debby O'Hara a gyilkos után ered, Mr. Howard baseballütőt rejt egy virágcsokorba, Domingos de Carvalhót ládába zárják, Mr. Fairweathert pedig megverik egy lapulevél szárával. McKinley professzor agyagtáblákról álmodik, Marisa töltött puskákról. Mitchell seriff sokadszorra is kijelenti, hogy nyugdíjba megy. A "suttogók" pénzt követelnek. July Demeter "utálja" a főnökét, de hozzá akar menni feleségül. Harrison seriffhelyettesnek tériszonya van, ám mégis felmászik a létrán. Végül megoldódik a börtön titka, és mindenki megkapja, amit megérdemel. Az olvasó is.
Részlet a regényből:
"Aki előttük állt, nő volt, méghozzá igencsak szemrevaló teremtés. Hosszú, szőke volt a haja, égőn piros a szája, mindemellett még szárnyak is voltak a hátán. Nem vicc; valóban szárnyak voltak azok. Buchanannek kétsége sem lehetett afelől, hogy az illető angyal. Még az is megfordult a fejében, hogy valószínűleg a whisky illata csalta ide, hozzájuk. Felröppent a felhők fölé, egészen a mennyországig, ott egy angyal megérezte, szárnyra kapott, és leereszkedett hozzájuk, hogy kortyoljon egyet az istenek italából.
Buchanannek rekedt volt a hangja az izgalomtól.
– Sandro, figyelj… vendégünk van.
Sandro meg sem mozdult. Csak morgott valamit, amit Buchanan nem értett.
Amikor aztán végre sikerült megtalálnia az üveget Sandro takarója mellett, megpróbálta a kezébe kaparintani, hogy felajánljon a benne lötyögő maradékból kétnyeletnyit – szigorúan csak kettőt! –, az angyal ismét elmosolyodott. Szárnyait csattogtatva egészen közel jött hozzájuk. Buchanan ekkor már a kezében tartotta a zsákmányát, és az angyal felé akarta nyújtani. Csakhogy nem tudta. Mintha minden erő kifutott volna a karjából. És természetesen ki is futott. Valamint a lábából is. Mert hiába is akarta megmozdítani, azt sem sikerült. Csak nézte a mosolygós angyalt, és nem tudta, hogy így bénán és zavarodott fejjel mit is kellene tennie.
Az angyal ekkor ismét összecsattantotta a szárnyait, és a zsebébe nyúlt. Buchanan eközben arra gondolt – lassan kezdtek ébredezni a gondolatok az agyában –, hogy a ruha, amely az angyal testét borította, rabruha. Az a szürke daróc, amilyen a fegyintézetekben a rabok öltözéke. És még csíkok is vannak rajta, szorosan egymás mellett."
Adatok
A szerzőről
Lőrincz L. László (Szilvásszentmárton, 1939. június 15. –) orientalista, író, műfordító. Írói álnevei: Leslie L. Lawrence, illetve Frank Cockney.
Középiskolai éveit Kaposváron, a Cukor- és Édesipari Technikumban fejezte be, majd az ELTE BTK történelem-mongol szakán szerzett diplomát 1962-ben. Később a Magyar Tudományos Akadémia Orientalisztikai Munkaközösségének tagja, a Keletkutató Intézet tudományos főmunkatársa, az ELTE előadója. 1967 óta a nyelvtudományok kandidátusa. Tanulmányai során éveket töltött a Távol-Keleten, ösztöndíjasként tanult az ulánbátori Állami Csojbalszan Egyetemen, valamint a bonni Friedrich Wilhelm Egyetemen. A tibeti és a mongol folklór és irodalom, valamint e népek történelme képezte tudományos munkásságának fő területeit.1966-ban nősült meg, két gyermeke van: lánya, Lőrincz Judit Lívia 1971-ben született, fia, Lőrincz Márton 1973-ban.
Írói tevékenységét ifjúsági regények írásával kezdte. Igazán népszerű íróvá azonban a nyolcvanas évek elejétől megjelenő tudományos fantasztikus regényei, valamint a Galaktika folyóiratban megjelent sci-fi novellái tették. Ezeket a Lőrincz L. László néven megjelentetett műveket Galaktika-díjjal és Arany Meteor-díjjal jutalmazták. Leslie L. Lawrence írói álnéven kiadott első munkája, a Sindzse szeme hozta meg számára az országos népszerűséget. E néven publikált, többségében keleti tárgyú kalandregényeiben ötvöződik a biztonsággal kezelt tudományos ismeretek és a kutatások során felhalmozott tapasztalatok ismeretterjesztő szándéka, valamint a fordulatos, izgalmas, kalandos cselekmény. E kettősség – a tudományos háttér és az élvezetes olvasmányosság – adja e művek igazi értékét. Nagy szerepet játszanak kalandregényeiben az úgy nevezett visszatérő alakok: a főhős Leslie L. Lawrence, a portugál Domingos de Carvalho építész, Robert McKinley amerikai politológus vagy John C. Lendvay kriminalisztikaprofesszor, esetleg a vatikáni misszionárius, Enrico Santarcangeli atya, vagy a bhutáni rendőrminiszter, Jondon láma. A regények általában egzotikus helyszíneken játszódnak, ahol rejtélyes, megmagyarázhatatlan gyilkosságok történnek, melyeket a szereplők a történet elején természetfölötti jelenségekkel magyaráznak meg, majd a rejtélyek felfedése és a gyilkos(ok) elfogása a főhős révén valósul meg. A szerző „munkájának része” és szenvedélye az utazás, a mai napig is lehetőség szerint regényeinek minden helyszínét felkeresi, hogy az adott országnak és az ott élő népek kultúrájának minél szemléletesebb leírását tudja adni.