Jelenlegi hely
További ajánlataink
Bővebben...
Az orosz szerető és az Árnyak a Níluson című nagy sikerű könyvek szerzőjétől.
Olaszország, 1932 - Mussolini hatalma egyre jobban megerősödik Olaszországban
Egy ragyogó őszi reggelen az építész Isabella Berottihoz váratlanul odamegy egy nő, akivel még soha nem találkozott, és rábízza a kislányát, hogy vigyázzon rá egy kis ideig. Vonakodva bár, de Isabella igent mond, ám ez a döntés teljesen felforgatja az életét. Önkéntelenül abba a helyzetbe kerül, hogy meg kell védenie a gyermeket a rá vadászó hatóságoktól. Megismerkedik a karizmatikus fotóssal, Roberto Falcóval, aki társául szegődik egy elképesztő hajszában. Hamarosan rájönnek, hogy az általuk feltárt titkok sokkal bonyolultabbak és veszélyesebbek, mint azt valaha is képzelték volna.
A márvánnyal burkolt piazza, a kanyargós olasz utcák s Róma csodálatos panorámája szolgál hátterül ennek a lenyűgözően izgalmas és egyben romantikus történelmi műnek.
Adatok
A szerzőről
Kate Furnivall egy brit történelmi regényíró. Furnivall angol apától és fehérorosz anyától született. Ikertestvére, egy idősebb testvére és egy nővére társaságában nőtt fel Penarth-ban, egy kis tengerparti városban Wales-ben, az Egyesült Királyságban. Anyja gyermekkora Oroszországban, Kínában és Indiában telt, és ő inspirálta Furnivall-t a írásra. Furnivall a Londoni Egyetemen tanult, majd reklámszakmában dolgozott, ahol megismerkedett jövendőbeli férjével, Normannal. Furnivall-nak két fia van, és jelenleg férjével Devonban él. Művei között szerepel az Orosz szerető, Vörös sál, Szentpétervár ékköve, Lydia titka, A nap túloldalán, Fehér gyöngy, Árnyak a Níluson, A sorrentói lány, Az olasz feleség, Túlélők.
Leginkább a bemutatkozó művével, az Orosz szeretővel vált ismertté. Első regénye, az Orosz szerető, anyja életén alapul, és az anyja halála után íródott 2000-ben (a család kérésére, hogy dokumentálja az anyja életét a halála után). Furnivall férje, aki szintén író, “Neville Steed” álnéven publikált, munkásságát is inspirálta.