Jelenlegi hely
Dűne - Képregény 2. kötet - Muad-Dib
További ajánlataink
Bővebben...
Szembenézek a félelmemmel. Hagyom, hogy áthaladjon rajtam, fölöttem. És amikor mögöttem van, utánafordítom belső tekintetemet, követem az útját. A Muad-Dib Frank Herbert 1965-ös regénye, a Dűne háromkötetes képregényváltozatának második kötete. Az ifjú Paul Atreides és édesanyja, Lady Jessica Arrakis sivatagának mélyén ragadtak. Saját orvosuk, az ármányos Dr. Yueh árulása, legnagyobb ellenségük, a Harkonnenek pusztulást hozó támadása után meg kell találniuk a rejtélyes fremeneket, máskülönben odavesznek. A bolygó gondosan őrzött titkainak megismerése során mind a kettejüknek olyan döntéseket kell hoznia, amelyek mindörökre megváltoztatja a sorsukat és az életüket. FRANK HERBERT fia BRIAN HERBERT, és a New York Times bestseller-írója, KEVIN J. ANDERSON folytatják Paul útjának bemutatását, ahogy fiúból rejtélyes messiássá válik. Visszatér a rajzolók csapata: RAÚL ALLÉN és PATRICIA MARTÍN megmutatják, milyen kiválóan használják a képregény művészeti ágának eszköztárát, és meghatározó erővel mutatják be a Dűne világát.
Adatok
A szerzőről
Frank Patrick Herbert (Tacoma, Washington, 1920. október 8. – Madison, Wisconsin, 1986. február 11.) sokoldalú amerikai sci-fi-író, akinek érdeklődése és tudása számtalan területet érintett és ez regényein is megmutatkozik. Dolgozott újságíróként, fotósként, ökológiai tanácsadóként és előadóként is. Fő műve, A Dűne az egyik legösszetettebb és legsokrétűbb mű a világirodalomban. Ezt a regényét több tucat nyelvre lefordították, és közel 20 millió példányt adtak el belőle. Elnyerte a Hugo- és a Nebula-díjat is. A Dűne sorozatból végül is hat könyvet írt meg, de a ciklust lezárni halála előtt nem sikerült.
Kezdeti ismertségét megalapozta, hogy az első regényeit a könyv megjelenés előtt tudományos fantasztikus magazinokban publikálta folytatásos sorozatként. Ezt a gyakorlatot regényei zöménél később is megtartotta, illetve novellái is ilyen tematikus folyóiratokban jelentek meg a könyvkiadás előtt. A Dűne mellett más művei is jelentősek, például a Tengeri sárkány, A zöld agy, a Pandóra trilógia, Halandók és halhatatlanok, Lélekvadász. A Dűne regényt többször is megfilmesítették, és a műfajra is hatással volt. A regény és annak adaptációi inspirálták más sci-fi, fantasy alkotókat és a popkultúrát is.