Jelenlegi hely
Egy házasság helyzete
További ajánlataink
Bővebben...
Nick Hornby sok mindenről írt már: a futballról, a popzenéről, a kamaszokról, a hitről – de legfőbb témája mindig a párkapcsolat: hősei átélik azokat a kis és nagy tragédiákat, amiket szinte mindenki, aki volt már szerelmes (és nem csak egyszer). Ebben az új regénykében – amelyből sikeres BBC-HBO-sorozat készült –, férj és feleség találkozik minden héten a párterápiás ülés előtt, és tíz percig beszélgetnek: legfőképpen arról, hogy mi okozta a válságot az életükben (vagy egyszerűbben: miért lett Louise-nak szeretője). Hosszú éveken át éltek együtt, két gyerekük van – és most egyszer csak millió darabra hullott szét az a bonyolult rendszer, amelyben egy házasság működik. Hornby, mint mindig, most is hajszálpontosan és utánozhatatlan humorral fogalmaz meg egyszerű dolgokat, amiket oly sokan éreznek – s emellett „hősei”, Tom és Louise az ország helyzetéről, azaz a Brexitről is elbeszélgetnek.
Adatok
A szerzőről
Nick Hornby (Redhill, Egyesült Királyság, 1957. április 17. –) angol regényíró és kritikus.
Maidenheadben nőtt fel, itt is végezte a gimnáziumot, majd a Jesus College-ba járt egyetemre Cambridge-ben. Legismertebb regényei a Pop, csajok satöbbi, az Egy fiúról és a Fociláz. Művei többnyire a zenéről, a sportokról, az emberi kapcsolatokról és természetről, valamint a fiatalságról szólnak.
Hornby első kiadott munkája az 1992-es Fociláz volt, mely egy önéletrajzi ihletésű könyv az író az Arsenallal kapcsolatos fanatikus szurkolói élményeiről. Ezért a művéért Hornby még ebben megkapta az Év legjobb sportkönyvének járó díjat Nagy Britanniában. Második könyve, egyben első regénye a Pop, csajok satöbbi 1995-ben jelent meg. A regény egy zenemániás lemezboltos fiúról és tönkre ment kapcsolatairól szól. A műből szintén készült film, amelyet 2000-ben mutattak be a mozik, a főszerepet John Cusack játszotta. Harmadik regényét az Egy fiúrólt 1998-ban adták ki. Filmváltozatát 2002-ben mutatták be a főszerepekben Hugh Granttal és Nicholas Houlttal. 1999-ben Hornby átvehette az E. M. Forster díjat. Hogy legyünk jók? című regénye elnyerte WH Smith Award irodalmi díját 2002-ben. Számtalan esszét írt a modern kultúráról, de kiváltképp a zenéről. A Hosszú út lefelé című regénye 2005-ben látott napvilágot, majd 2007-ben a Betoncsók című regénye következett. Utóbbi az első olyan könyve, amely elnyerte a Legjobb Tinédzsereknek Való Könyvnek járó díjat. A Meztelen Juliet című regénye pedig hasonló hangulatot és témát hordoz, mint az első regénye, a Pop, csajok satöbbi.