Jelenlegi hely
Ez nem a világvége - Hogyan lehetünk az első generáció, amely fenntartható bolygót épít?
További ajánlataink
Bővebben...
Az összes környezeti problémánk megoldódna, ha mindenki vidékre költözne, nem közlekedne repülővel, és bojkottálná a műanyagot meg a pálmaolajat?
Mi történik, ha nem sikerül 2 °C alatt tartanunk a Föld átlaghőmérsékletének emelkedését?
Mi a jobb a bolygónknak: ha helyi termelőtől származó hús kerül az asztalunkra, vagy ha avokádót is eszünk, de jóval kevesebb húst fogyasztunk?
A szalagcímekben nap mint nap riasztó híreket olvashatunk, például, hogy a termőföldek állapota vészesen romlik, nem marad hal az óceánokban, és kétszer is érdemes meggondolni a gyerekvállalást. A klímaváltozással kapcsolatban valóban hatalmas problémákkal nézünk szembe. De ezek megoldhatók.
Hannah Ritchie adattudós merész és radikálisan optimista könyvében amellett érvel, hogy az utóbbi évtizedekben rövid idő alatt elért nagy változásoknak köszönhetően a történelem során először esélyünk nyílik tényleges fenntarthatóságot elérni. A legfrissebb kutatási eredményeket, szemléletes ábrákat és gyakorlati tanácsokat felvonultató könyve alapján teljesen átértékeljük majd a környezeti problémákkal kapcsolatos eddigi ismereteinket. Kiderül, mi működik, és mi nem, és hogy mire kellene az energiáinkat összpontosítanunk, ha fenntartható bolygót szeretnénk örökül hagyni a következő generációknak.
Dr. Hannah Ritchie a Globális Fejlődés program vezető kutatója az Oxfordi Egyetemen. Emellett a rendkívül nagy hatású online kiadvány, az Our World in Data projekt főszerkesztő-helyettese és vezető kutatója, valamint a Solving for Climate podcast egyik házigazdája. A Királyi Statisztikai Társaság tiszteletbeli tagja, 2022-ben a Youth Climate Champion skóciai díjazottja. 2023-ban a Vox Future Perfect 50 listájára is felkerült mint a jövő legégetőbb problémáinak egyik legjelentősebb szakértője. Tudománykommunikációs tevékenységét a New Scientist magazin így jellemezte: „Ő az a nő, akinek köszönhetően az egész világ adatokhoz jutott a COVID–19-ről.”
„A rendszerszintű problémák megoldására talán a legjobb megközelítés a cselekvő remény. Hannah Ritchie nem azt mondja, hogy minden rendben van, hátradőlhetünk, hanem azt, hogy még van egy utolsó esélyünk, és ezt számokkal támasztja alá. Ez egyrészt frusztráló, hiszen igenis van felelősségünk, másrészt megnyugtató, mert cselekvésünknek még lehet eredménye és nagyon is konkrét útja.”
Litkai Gergely, humorista, fenntarthatósági menedzser
„A témában még nem olvastam ilyen pozitív kicsengésű és inspiráló írást! Hannah Ritchie merész és az ingoványos területeken is jól egyensúlyozó könyvét ajánlom mindenkinek, aki többet szeretne tudni arról, hogyan alakíthatjuk jövőnket fenntarthatóbbá és élhetőbbé.”
Hankó Gergely, a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének ügyvezető igazgatója; a PET Kupa Egyesület alelnöke
„Ami Hans Rosling volt az egészségtannak, az Hannah Ritchie a klímaváltozásnak.”
Bill Gates, a Microsoft alapítója és korábbi vezérigazgatója
„Lelkesítő, inspiráló és gyakran meglepő.”
David Wallace-Wells, a Lakhatatlan Föld szerzője
„Nehéz lenne elmondani, mennyire szeretem ezt a könyvet.”
Rutger Bregman, az Emberiség szerzője
„Ez a könyv azoknak szól, akik nem igazán tudják elhinni, hogy szebb is lehet a jövő.”
The Times