Powered by Smartsupp

Jelenlegi hely

Kincskereső kisködmön
- 13%

Kincskereső kisködmön

Kötésmód: 
puha kötés
Oldalszám: 
200
Kiadás dátuma: 
2025
Olvasási idő:
4-5 óra
A Kincskereső kisködmön sokunk első olvasmányélményei közé tartozik. Móra időtálló klasszikusának főhőse a kis Gergő az édesapjától egy varázserejű ködmönt kap ajándékba. A fiú lelkiismeretét szimbolizáló drága és díszes kabát végigkíséri felnőtté válását, mindvégig terelgetve őt az emberségesség és az igazi értékek felismerésének irányába. Az...
Előrendelhető
Várható megjelenés: 2025.04.28.
Előrendelés
Kincskereső kisködmön
Várható megjelenés: 2025.04.28.
Előrendelés

Bővebben...

A Kincskereső kisködmön sokunk első olvasmányélményei közé tartozik. Móra időtálló klasszikusának főhőse a kis Gergő az édesapjától egy varázserejű ködmönt kap ajándékba. A fiú lelkiismeretét szimbolizáló drága és díszes kabát végigkíséri felnőtté válását, mindvégig terelgetve őt az emberségesség és az igazi értékek felismerésének irányába. Az elbeszélésekben Gergő képzelete kiszínezi és igazi mesebeli birodalommá változtatja a sokszor tragédiákkal és a mindennapok küzdelmeivel teli hétköznapokat. Azt gondolnánk, hogy Móra ízes nyelve, a régmúlt falusi világa és nyomora talán már túl messze esik a mai világtól és az ifjúság által tapasztalt valóságtól. A történetekből áradó mély humánum és humor azonban nemcsak egy letűnt korról mesél, hanem örökérvényű igazságokra is tanít. Ezáltal válnak a Kincskereső kisködmön önéletrajzi ihletésű történetei mindannyiunk közös kisiskoláskori emlékeivé.

Adatok

Kötésmód: 
puha kötés
Oldalszám: 
200
Kiadás dátuma: 
2025

A szerzőről

Móra Ferenc (1879. július 19. – 1934. február 8.) magyar író, újságíró és muzeológus volt.

Szegényparaszt családból származott, apja Móra Márton foltozó szűcslegény, anyja Juhász Anna kenyérsütő asszony volt. Tanulmányait a Budapesti Tudományegyetemen végezte, ahol földrajz–természetrajz szakos tanári diplomát szerzett. A nehéz körülmények miatt segédtanárként csak egy évig tanított a Vas vármegyei Felsőlövőn. Később a Szegedi Napló munkatársaként került Szegedre, ahol 1913 és 1919 között a lap főszerkesztője volt. A Szegedi Napló az egyetlen hírlap volt, amely nem állt a világháborús propaganda szolgálatába. Móra Ferenc a régészet területén is tevékenykedett, ásatásokat végzett, majd a múzeum igazgatója lett. Élete során számos tisztséget töltött be, és íróként is jelentős értéket képviselt. Elbeszéléseiben és regényeiben a parasztság kiszolgáltatottságának érzékeny ábrázolója volt.

Móra Ferenc tagja volt a Dugonics Társaságnak, a Petőfi Társaságnak, a Szegedi Múzeumbarátok Egyesületének, a Magyar Szabadkőművesek Társaságának, valamint a Kisfaludy Társaságnak. 1934-ben, Szegeden halt meg. Móra Ferenc hagyatéka méltán gazdag és maradandó a magyar irodalomban.

Kedvenc kategóriák

Cookies