Jelenlegi hely

A legkisebb ugrifüles a városban

A legkisebb ugrifüles a városban

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
32
Kiadás dátuma: 
2017
Olvasási idő:
1 óra
Csukás István Kossuth-díjas költő, író folytatja a legkisebb és legokosabb nyúl történetét, akit úgy hívnak, hogy Legkisebb Ugrifüles! A róla szóló verset már ismerjük az előző könyvből: "Milyen okos, milyen ügyes, a Legkisebb Ugrifüles!" Most is ügyesen és okosan sétálgat a városban barátjával, Tüskéshátúval. Ámulnak és bámulnak, és nagyokat...Bővebben >>
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap
- 9%

Bővebben...

Csukás István Kossuth-díjas költő, író folytatja a legkisebb és legokosabb nyúl történetét, akit úgy hívnak, hogy Legkisebb Ugrifüles! A róla szóló verset már ismerjük az előző könyvből:
"Milyen okos, milyen ügyes, a Legkisebb Ugrifüles!"
Most is ügyesen és okosan sétálgat a városban barátjával, Tüskéshátúval.
Ámulnak és bámulnak, és nagyokat tüsszentenek. Illetve először a trafikos bódé tüsszentett, majd utána ők. Gyorsan elbúcsúznak, mielőtt eltüsszentenék az összes téli tüsszentést. Kiszabadítanak egy rigót a kalitkából, pirosra állítják a közlekedési lámpát az üldöző macska előtt, s a vakondtól megszerzik a kulcsot. Koncertet adnak egy beteg gyereknek, megalakítva a radiátor ütőzenekart, amitől rögtön meggyógyul.
A vidám és szép mesét közelebb hozzák szívünkhöz Ráduly Csaba szívet és szemet gyönyörködtető rajzai.

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
32
Kiadás dátuma: 
2017

A szerzőről

Csukás István (Kisújszállás, 1936. április 2. – Budapest, 2020. február 24.) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas magyar költő, író, ifjúsági szerző, a Digitális Irodalmi Akadémia tagja.

Kisújszálláson született, egy nehéz sorsú kovácsmester nagyobbik fiaként. Itt járta ki az elemi iskolát is. Bár hegedűművésznek készült, később mégis a jogi egyetemre jelentkezett, majd átment a bölcsészkarra, de – 1956 után – bölcsésztanulmányait sem fejezte be. Tizenhét éves korában már költő akart lenni. Egy barátja beküldte néhány versét a Magyar Rádió diákköltők részére meghirdetett pályázatára, és azokkal első díjat nyert. Ettől kezdve írásaiból, irodalmi segédmunkákból élt. Csukás István a Fiatal Művészek Klubjának megalapítója volt, ami a hazai művészellenállás központjává vált, bár működését szigorúan ellenőrizték. Újságíróként is dolgozott, majd 1968-tól 1971-ig a Magyar Televízió munkatársa. Az 1960-as évek közepén Kormos István „csábítására” állt rá, hogy gyerekeknek írjon. 1978-tól 1985-ig volt a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó főszerkesztője, utána szabadfoglalkozású író.

Csukásnak verseskötetei mellett egyre-másra jelentek meg gyermekregényei, mesekönyvei, verses meséi: eddig közel száz kötete jelent meg itthon és külföldön. Csukás István hagyatékában olyan népszerű művek találhatók, mint a Mirr-Murr, a kandúr (1969), Süsü (1980) és A nagy ho-ho-horgász (1985). Az irodalmi világban elismert alkotó volt, és számos díjat kapott, köztük a Kossuth-díjat, a József Attila-díjat, a Déry Tibor-díjat, a Tekintet-díjat, valamint a Magyar Örökség díját.

Kedvenc kategóriák

Cookies