Jelenlegi hely
Meghalok én is? - A halál és a gyermek
További ajánlataink
Bővebben...
„Mit teszünk, mit tehetünk, ha a gyermek kopogtat a titkok kapuján?” Ha például egy hozzátartozója elvesztésével vagy esetleg a saját közelgő halálával kell szembesülnie? Ha bármilyen egyéb okból kérdés merül fel benne a halállal kapcsolatban? Egyáltalán, miért övezi titok a halált? Miért lett tabu belőle napjainkra?
Polcz Alaine pszichológusként, tanatológusként és a Hospice Alapítvány létrehozójaként a téma avatott ismerőjének, elismert szaktekintélyének számít. Ebben a könyvében saját klinikai tapasztalatait osztja meg, esetleírásokat, interjúkat közöl, amelyeket azután kommentál, elemez. Mivel tudása mellett empátiája is megkérdőjelezhetetlen, könyve amellett, hogy hiánypótló mű, valódi segítséget képes nyújtani ebben a nehéz helyzetben.
Mert kétségtelenül nehéz ez a helyzet. Mégis fontos és megkerülhetetlen az ezzel való foglalkozás. Ugyanakkor kevesen képesek szembenézni a halál kérdésével, márpedig enélkül a válaszadás sem lehetséges. Ez a könyv arra vállalkozik, hogy megkönnyítse a válaszokat és ezzel tulajdonképpen az elfogadhatatlan elfogadását is.
Adatok
A szerzőről
Polcz Alaine (Kolozsvár, 1922. október 7. – Budapest, 2007. szeptember 20.) magyar pszichológus, író, a tanatológia (a halál és gyász kutatása) magyarországi úttörője, a Magyar Hospice Mozgalom, majd alapítvány életre hívója, Mészöly Miklós Kossuth-díjas magyar író felesége.
19 évesen ment először férjhez. A második világháborúban megsebesült, a klinikai halál állapotába került, miután borzalmas szenvedéseken ment keresztül szovjet katonák folyamatos, csoportos erőszaktétele, kínzása és a nélkülözés miatt. A házassága is felbomlott, ez és a háború borzalmai egész életén nyomot hagytak. 1949-ben végzett az ELTE Bölcsészettudományi Karán, pszichológia szakon. Ugyanebben az évben másodszor is férjhez ment, Mészöly Miklós íróhoz, akivel házassága 2001-ig, férje haláláig tartott. Pályája kezdetén elmebetegekkel folytatott művészeti terápiát, később játékdiagnosztikával foglalkozott. 1970-től a Tűzoltó utcai II. számú Gyermekklinikán dolgozott, ahol a nagyon súlyos beteg és haldokló gyermekek és hozzátartozóik pszichológusa volt. 1976-ban Magyarországon elsőként hozott létre klinikai osztályon játszószobát, illetve külön szobát a szülők számára. 1991-ben hozta létre a Magyar Hospice Alapítványt.
Számos könyve foglalkozik a halál problémakörével, ezen kívül a pszichológiával, életvezetési kérdésekkel, a hozzá közel állókkal, az esszétől a regényig terjedő műfajban.