Jelenlegi hely
A nagy Fermat-tétel - Egy ősi matematikai probléma megfejtése
Kötésmód:
keménytábla
Oldalszám:
150
Kiadás dátuma:
2004
Olvasási idő:
3-4 óra
A 17. századi francia tudós által leírt megtévesztően egyszerűen hangzó tétel azt állítja, hogy míg olyan (pozitív) egész számok vannak, amelyek négyzete felbontható két másik egész szám négyzetének összegére, pl. az 5 négyzete egyenlő 4 a négyzeten plusz 3 a négyzeten (25=16+9), addig ugyanez soha nem teljesül sem köbökre, sem magasabb...
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap
6,79 €
5,90 €
További ajánlataink
Bővebben...
A 17. századi francia tudós által leírt megtévesztően egyszerűen hangzó tétel azt állítja, hogy míg olyan (pozitív) egész számok vannak, amelyek négyzete felbontható két másik egész szám négyzetének összegére, pl. az 5 négyzete egyenlő 4 a négyzeten plusz 3 a négyzeten (25=16+9), addig ugyanez soha nem teljesül sem köbökre, sem magasabb hatványokra.
Századokkal Fermat után 1955-ben két japán matematikus nehezen érthető, szinte fantasztikus feltevést alkotott a matematika két független ágának lehetséges összefüggéséről. Az ő munkájuk tette lehetővé, hogy a princetoni kutató, Andrew Wiles negyven évvel később összeillessze a bizonyításhoz szükséges összes darabot.
Adatok
Kötésmód:
keménytábla
Oldalszám:
150
Kiadás dátuma:
2004
Kedvenc kategóriák
Cookies