Jelenlegi hely
Kék Macska Klub
További ajánlataink
Bővebben...
Békési Betti képes megidézni az emlékeket. Bárkiét, bármikorról – kivéve a sajátjait. Ám miután eltemeti édesanyját, az egyetlent, akitől még megtudhatott volna valamit rejtély övezte gyermekkoráról, és már-már fel is adja, hogy valaha fény derül a múltjára, az élete hatalmas fordulatot vesz. Betti autóba ül, és meg sem áll a házig, aminek korábban a létezéséről sem tudott. Ahol két borospoharát szorongató nőbe és egy óriási virágcsokorral érkező férfiba botlik a kertvárosi idill kellős közepén. Ám a képeslapra illő látványról hamar kiderül, hogy messze nem olyan idilli, mint aminek elsőre látszik.
Teri, Roberta és Zsóka régóta barátnők. Együtt voltak várandósak, együtt küzdöttek meg az anyaság nehézségeivel és az idővel, ami lassan eljárt a fiatalságuk felett. Mindent tudnak egymásról. Legalábbis így gondolják, egészen az estéig, amikor Zsóka helyett annak férjével és az évek óta üresen álló ház elé éppen leparkoló leendő új szomszéddal nem találkoznak.
A tökéletesnek vélt életek mögül egy eltűnt feleség, egy megcsalt asszony és egy önámításba menekülő nő képe bontakozik ki, miközben Betti lépésről lépésre közelebb jut ismeretlen múltjához. Mindehhez azonban szükségük van egy álarcra, amit nem levenni kell, hogy felfedjék a valóságot, hanem magukra ölteni.
Mert mindenki leplez valamit, amit csak a maszkja mögött mer bevallani.
Bauer Barbara új regényében egyetlen kérdést tesz fel: van az életedben egy hely, ahol elmondhatod, ahol meghallgatnak, ahol megértenek, ahol elhiheted, hogy amit érzel, az nem bűn? A legtöbbünk életében nincs ilyen. Ezért hívta életre Békési Bettit és alapította meg a Kék Macska Klubot.
Adatok
A szerzőről
Bauer Barbara (Budapest, 1974. január 6. –) magyar író, újságíró.
Etyeken nőtt fel, majd Budapesten, a Kaffka Margit Gimnáziumban érettségizett. Még a középiskolás évei alatt elvégzett egy diákújságíró-szaktanfolyamot. Később Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskolán reklámmenedzser szakképesítést szerzett. A Berzseny Dániel Főiskolán PR-kommunikáció szakon, majd az ELTE–MTV másoddiplomás képzésén televíziós újságíróként diplomázott. Mindeközben 18 évig a MALÉV-nál dolgozott légiutaskísérőként, majd oktató-trénerként. 2007-től a MALÉV krízismenedzsere volt. Mindeközben az írás is része az életének: alapító tagja az Etyek TV községi televíziónak, ahol 10 évig szerkesztő-műsorvezető. Szabadúszóként ír a Spuri magazinnak és a MALÉV szakmai lapjának.
Férjével, a békéscsabai ügyvéddel, dr. Valastyán Pállal 2003-ban ismerkedett meg, lányuk születése óta Etyeken élnek. Kislánya születése után írta meg első publikált regényét, Légikisasszonyok címmel, ami népszerűségének köszönhetően trilógiává nőtte ki magát.(Légikisasszonyok, Két út között, Magánutak). A Vakrepülés és az Elsuttogom százszor írása során már nem saját élményeiből táplálkozik, szereplői és az események a fikció és a valóság keverékei. Későbbi munkásságában a Leggazdagabb árva című regénye hozott nagy változást. Ebben a regényben gróf Wenckheim Krisztináról ír, aki Jókai Mór egyik művében ismert gróf valós lánya. A regény szereplői és eseményei a fikció és valóság keverékei.
Bauer Barbara írói stílusa élvezetes, könnyen befogadható és sokszínű. Minden művében más és más oldalát mutatja meg.