Powered by Smartsupp

Jelenlegi hely

Egri csillagok (színes képregény)
- 9%

Egri csillagok (színes képregény)

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
60
Kiadás dátuma: 
2023
Olvasási idő:
1-2 óra
A legendás képregényrajzoló, Korcsmáros Pál 1959-ben rajzolta meg Gárdonyi Géza klasszikusának, a várvédő egri hősök és hősnők történetének képregényfeldolgozását a Füles rejtvényújság megbízásából. A mű akkor 16 részben, heti folytatásokban jelent meg, amelyeket most összegyűjtve, felújítva és kiszínezve tárunk az olvasók elé. A képregény...
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap

Bővebben...

A legendás képregényrajzoló, Korcsmáros Pál 1959-ben rajzolta meg Gárdonyi Géza klasszikusának, a várvédő egri hősök és hősnők történetének képregényfeldolgozását a Füles rejtvényújság megbízásából. A mű akkor 16 részben, heti folytatásokban jelent meg, amelyeket most összegyűjtve, felújítva és kiszínezve tárunk az olvasók elé. A képregény nemcsak gondosan felépített historikus korrajz, de egy izgalmas és fordulatos hősi és szerelmi történet is. Közel két évtized tárul elénk, amely a hatalmas túlerővel szemben aratott egri végvári győzelemmel zárul.

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
60
Kiadás dátuma: 
2023

A szerzőről

Gárdonyi Géza (eredeti nevén Ziegler Géza, Agárdpuszta, 1863. augusztus 3. – Eger, 1922. október 30.) író, költő, drámaíró, újságíró, pedagógus, a Magyar Tudományos Akadémia tiszteleti tagja. Korának sajátos figurája, egyik irodalmi körhöz sem sorolható tagja volt. Életműve átmenetet képez a 19. századi romantikus, anekdotikus történetmesélés és a 20. századdal születő Nyugat-nemzedék szecessziós, naturalista-szimbolista stíluseszménye között.

A pályafutását 1881-ben népiskolai tanítóként kezdő, majd 1885 után újságíróként folytató Gárdonyi 1897 után vidéki visszavonultságban alkotott („az egri remete”), szépírói munkásságának szentelve életét. Pályáját folyamatos útkeresés, tematikai és formai kalandozás jellemezte, prózaírói életműve ennek fényében három korszakra osztható. Az 1890-es években írt népies hangvételű novellái és elbeszélései hozták meg számára a kortársak elismerését (Az én falum, 1898), de az utókor elsősorban a századfordulót követő évtizedben keletkezett történelmi regényei révén ismeri (Egri csillagok, 1901; A láthatatlan ember, 1902; Isten rabjai, 1908), illetve a magyar lélektani regény korai darabjainak szerzőjét tiszteli személyében (Szunyoghy miatyánkja, 1913; Ida regénye, 1920). Bár költői és drámaírói munkássága kevésbé bizonyult maradandónak, szintén jelentős. Az 1900-as években a szórakoztató célú népszínművek kliséin túllépve lélekábrázoló jellegű népies történeteket dramatizált színpadra (A bor, 1901).

Gárdonyi írói nevét születési helyszíne, a szomszédos Gárdony után választotta, és az 1890-es évektől pedig kizárólagosan ezt tüntette fel művei fejlécén. Gárdonyi Géza életműve és sokszínűsége a magyar irodalom egyik kiemelkedő pillére, és művei ma is olvasottak és szeretettek.

Kedvenc kategóriák

Cookies