Jelenlegi hely

Pom Pom legújabb meséi

Pom Pom legújabb meséi

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
64
Kiadás dátuma: 
2018
Olvasási idő:
1-2 óra
Hogy kicsoda Pom Pom? Hogy nem ismerjük igazán? De azért sok mindent tudunk róla! Például szeret az ágon hintázni. Például szeret leselkedni. És nagyon szeret mesélni! Mindenről tud egy mesét, ami az utcán történik, és mindenkiről tud egy mesét, aki él és mozog! De olyanokról is tud egy mesét, ami csak a képzeletünkben létezik, először csak az ő...Bővebben >>
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap
- 13%

Bővebben...

Hogy kicsoda Pom Pom? Hogy nem ismerjük igazán?
De azért sok mindent tudunk róla! Például szeret az ágon hintázni. Például szeret leselkedni. És nagyon szeret mesélni! Mindenről tud egy mesét, ami az utcán történik, és mindenkiről tud egy mesét, aki él és mozog! De olyanokról is tud egy mesét, ami csak a képzeletünkben létezik, először csak az ő képzeletében, azután mindnyájunk képzeletében. Kitalálja Picur gondolatait, örömeit és vágyait. Teleképzelik és telemesélik a világot, ahogy lassan mennek az iskolába, és a világ rögtön szép lesz, és izgalmas és csodálatos!

Ezt a csodálatos világot álmodja és rajzolja Sajdik Ferenc, és benépesíti fantasztikus figuráival a papírt és a képzeletünket.

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
64
Kiadás dátuma: 
2018

A szerzőről

Csukás István (Kisújszállás, 1936. április 2. – Budapest, 2020. február 24.) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas magyar költő, író, ifjúsági szerző, a Digitális Irodalmi Akadémia tagja.

Kisújszálláson született, egy nehéz sorsú kovácsmester nagyobbik fiaként. Itt járta ki az elemi iskolát is. Bár hegedűművésznek készült, később mégis a jogi egyetemre jelentkezett, majd átment a bölcsészkarra, de – 1956 után – bölcsésztanulmányait sem fejezte be. Tizenhét éves korában már költő akart lenni. Egy barátja beküldte néhány versét a Magyar Rádió diákköltők részére meghirdetett pályázatára, és azokkal első díjat nyert. Ettől kezdve írásaiból, irodalmi segédmunkákból élt. Csukás István a Fiatal Művészek Klubjának megalapítója volt, ami a hazai művészellenállás központjává vált, bár működését szigorúan ellenőrizték. Újságíróként is dolgozott, majd 1968-tól 1971-ig a Magyar Televízió munkatársa. Az 1960-as évek közepén Kormos István „csábítására” állt rá, hogy gyerekeknek írjon. 1978-tól 1985-ig volt a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó főszerkesztője, utána szabadfoglalkozású író.

Csukásnak verseskötetei mellett egyre-másra jelentek meg gyermekregényei, mesekönyvei, verses meséi: eddig közel száz kötete jelent meg itthon és külföldön. Csukás István hagyatékában olyan népszerű művek találhatók, mint a Mirr-Murr, a kandúr (1969), Süsü (1980) és A nagy ho-ho-horgász (1985). Az irodalmi világban elismert alkotó volt, és számos díjat kapott, köztük a Kossuth-díjat, a József Attila-díjat, a Déry Tibor-díjat, a Tekintet-díjat, valamint a Magyar Örökség díját.

Kedvenc kategóriák

Cookies