Jelenlegi hely

Vakáció a halott utcában

Vakáció a halott utcában

Kötésmód: 
Kötve
Oldalszám: 
224 oldal
Kiadás dátuma: 
2022
Olvasási idő:
5-6 óra
 Még egy unalmasnak tűnő, meleg nyári nap is tartogathat meglepetéseket!... Képzeld el, hogy néhány barátoddal felfedeztek egy titokzatos, kihalt utcát! Minden teljesen néma, elhagyatott. Ám amikor alaposabban körülnéztek, egy csomó...Bővebben >>
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap
- 13%

Bővebben...

 Még egy unalmasnak tűnő, meleg nyári nap is tartogathat meglepetéseket!...

Képzeld el, hogy néhány barátoddal felfedeztek egy titokzatos, kihalt utcát! Minden teljesen néma, elhagyatott. Ám amikor alaposabban körülnéztek, egy csomó különös nyomra bukkantok...

Adatok

Kötésmód: 
Kötve
Oldalszám: 
224 oldal
Kiadás dátuma: 
2022
Méret: 
20 x 13 cm

A szerzőről

Csukás István (Kisújszállás, 1936. április 2. – Budapest, 2020. február 24.) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas magyar költő, író, ifjúsági szerző, a Digitális Irodalmi Akadémia tagja.

Kisújszálláson született, egy nehéz sorsú kovácsmester nagyobbik fiaként. Itt járta ki az elemi iskolát is. Bár hegedűművésznek készült, később mégis a jogi egyetemre jelentkezett, majd átment a bölcsészkarra, de – 1956 után – bölcsésztanulmányait sem fejezte be. Tizenhét éves korában már költő akart lenni. Egy barátja beküldte néhány versét a Magyar Rádió diákköltők részére meghirdetett pályázatára, és azokkal első díjat nyert. Ettől kezdve írásaiból, irodalmi segédmunkákból élt. Csukás István a Fiatal Művészek Klubjának megalapítója volt, ami a hazai művészellenállás központjává vált, bár működését szigorúan ellenőrizték. Újságíróként is dolgozott, majd 1968-tól 1971-ig a Magyar Televízió munkatársa. Az 1960-as évek közepén Kormos István „csábítására” állt rá, hogy gyerekeknek írjon. 1978-tól 1985-ig volt a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó főszerkesztője, utána szabadfoglalkozású író.

Csukásnak verseskötetei mellett egyre-másra jelentek meg gyermekregényei, mesekönyvei, verses meséi: eddig közel száz kötete jelent meg itthon és külföldön. Csukás István hagyatékában olyan népszerű művek találhatók, mint a Mirr-Murr, a kandúr (1969), Süsü (1980) és A nagy ho-ho-horgász (1985). Az irodalmi világban elismert alkotó volt, és számos díjat kapott, köztük a Kossuth-díjat, a József Attila-díjat, a Déry Tibor-díjat, a Tekintet-díjat, valamint a Magyar Örökség díját.

Kedvenc kategóriák

Cookies