Jelenlegi hely

A csoportpszichoterápia elmélete és gyakorlata

A csoportpszichoterápia elmélete és gyakorlata

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
828
Kiadás dátuma: 
2020
Olvasási idő:
20-21 óra
Irvin D. Yalom A csoportpszichoterápia elmélete és gyakorlata című munkája jó ideje a szakterület alapvető tankönyve, az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb hatású pszchiátriai tárgyú műve. Az ötödik, bővített kiadás Dr. Molyn Leszcz közreműködésével jött létre. A szerzők közel egy évtized új kutatásaira és saját, széleskörű klinikai ismereteikre és...Bővebben >>
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap
- 13%

Bővebben...

Irvin D. Yalom A csoportpszichoterápia elmélete és gyakorlata című munkája jó ideje a szakterület alapvető tankönyve, az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb hatású pszchiátriai tárgyú műve.
Az ötödik, bővített kiadás Dr. Molyn Leszcz közreműködésével jött létre. A szerzők közel egy évtized új kutatásaira és saját, széleskörű klinikai ismereteikre és tapasztalatukra támaszkodva mutatják be a csoportpszichoterápiával kapcsolatos legújabb kutatásokat, kézikönyveket, megismertetve a szakterület legfrissebb eredményeit. A kötet új részekkel bővült, melyek a rövid csoportterápiát, az online terápiás csoportokat, az etnokulturális különbségeket, a traumák kezelését valamint a speciális és strukturált csoportokat (az addikcióval küzdők és a szomatikus betegek számára indított csoportokat) állítják középpontba. A szerzőpáros a szövegbe illusztrációként beillesztett, életközeli esettanulmányokat az általuk vezetett több ezer csoportterápiás ülés anyagából merítette.
A csoportterápia területén jelenleg ez az informatív, egyszerre tudományos és olvasmányos új kiadás a legfrissebb, legátfogóbb munka.

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
828
Kiadás dátuma: 
2020

A szerzőről

Irvin D. Yalom amerikai pszichiáter, író és pszichoterapeuta. 1931. június 13-án született Washingtonban, orosz zsidó bevándorló szülők gyermekeként. Gyermekkorát a fővárosban töltötte szülei vegyeskereskedésében, illetve a helyi könyvtárakban. Felsőfokú végzettségeit 1952-56 között a George Washington egyetemen, és a Boston-i Orvosi egyetemen végezte. Pszichiáteri képzését a Stanford egyetemen folytatta. 1972-ben kezdett írni, mind szépirodalmi stílusban, mind fikcionális írásaival kiemelkedett.

Első könyve, a gyakorló terapeuták számára írt, A csoportpszichoterápia elmélete és gyakorlata 12 nyelven, mintegy 700 ezer példányban jelent meg. A fikciót, filozófiát és pszichoterápiát ötvöző regénye, A Schopenhauer-terápia eddig több mint 15 nyelven jelent meg. Másik két kötete, az Amikor Nietzsche sírt és a Szerelemhóhér, szintén nemzetközi bestseller lett. A Szólok a rendőrnek című kisregénye egyik legjobb barátja, a szívsebész Robert L. Brent történetét meséli el, aki gyerekként Magyarországon élte át a holokauszt borzalmait.

Könyvei a pszichoterápia szakirodalmának alapművei közé tartoznak, ugyanakkor világos nyelvezete és élményszámba menő stílusa révén a laikusok körében is nagy népszerűségre tettek szert.

Kedvenc kategóriák

Cookies