Jelenlegi hely
A márvány könyvtár rejtélye
További ajánlataink
Bővebben...
„A szereplők és a történet zseniális, de a sorozat igazi sztárja a New York-i Közkönyvtár, melyet a szerző gyönyörűen idéz meg.”
– Publishers Weekly
1913. A felszínen Laura Lyons élete teljesen rendben van – a férje a New York-i Közkönyvtár szuperintendánsa, az állása lakást nyújt nekik a pompás épületben, s a sors két gyermekkel áldotta meg őket. Ám az önfejű, szenvedélyes Laura többre vágyik, és amikor felveszik a Columbia Egyetemre, hirtelen kitárul előtte a világ. Greenwich Village új, bohém közegének vonzásába kerül, s csatlakozik egy radikális, kizárólag nőkből álló csoporthoz, ahol nyíltan kimondják véleményüket a választójogról, a születésszabályozásról és általában a nők jogairól. Laura csakhamar azon kapja magát, hogy megkérdőjelezi hagyományos feleség- és anyaszerepét. És amikor értékes könyveket lopnak el a könyvtárból, kénytelen szembenézni változóban lévő prioritásaival.
1993. Sadie Donovan, a híres esszéíró Laura Lyons unokája megkapja álmai munkáját; a New York-i Közkönyvtár egyik kurátora lett. A feladat azonban hamarosan rémálommá válik, amikor az általa rendezendő kiállításra szánt ritka kéziratok, jegyzetek és könyvek kezdenek eltünedezni a könyvtár híres Berg-gyűjteményéből. A dolgok azonban váratlanul személyessé válnak, amikor a nyomozás kellemetlen, a saját családi örökségével kapcsolatos igazságokhoz vezeti el Sadie-t – olyan igazságokhoz, amelyek új megvilágításba helyezik a könyvtár történetének legnagyobb tragédiáját.
--
„Fiona Davis ismét rávilágít egy újabb New York-i nevezetességre – a New York-i Közkönyvtárra –, és szakértelemmel hoz létre két gazdag, titokzatos világot, amelyeket ügyesen fon össze egy lenyűgöző olvasmánnyá. Egy regény mindazoknak, akik kincsnek tartják a könyveket.”
– Renée Rosen, az Egy nyár New Yorkban szerzője
„Az irodalomnak, a New York-i Közkönyvtárnak és a nők erejének szóló szerelmes levél.”
– Library Journal
„A márvány könyvtár rejtélye egy lenyűgyöző történet a könyvek szerelmeseinek.”
– O, The Oprah Magazine
„Szívből ajánlom minden könyvbarátnak! Lebilincselő történet a családi kötelékekről, az elveszett álmaikról, és az igazság felfedezéséből fakadó megváltásról.”
– Adriana Trigiani, A cipész felesége szerzője
„Lenyűgöző regény, mely részben családi saga, részben nagy téttel járó lopások, részben szerelmi történet. Fiona Davis egy letehetetlen, bonyolult és gyönyörű rejtvényt alkotott. Kihagyhatatlan történet a könyvbarátok számára világszerte.”
– Jill Santopolo, A fény, amit elvesztettünk bestsellerszerzője
„Lebilincselő óda a könyvek erejéről, a családi kötelékekről és a saját lelkierőnk megtalálásának szépségéről.”
– Kristin Harmel, A borász felesége bestsellerszerzője
„Fiona Davis látványos helyszíne – az ikonikus New York-i Közkönyvtár – amely festői hátteret ad egy család nemzedékeken át tartó rejtélyének. A két főszereplő saját identitásával, egy lenyűgöző rejtéllyel, és egy mindkettőjüket érintő tragédiával küzd. A történetük az eltűnt ritka könyvek keresésével kezdődik, mely mindkét nő számára önmaguk újradefiniálására, és szívük megnyitására irányuló törekvéssé válik. Ez a regény mindazoknak szól, akik hisznek az írott szó átalakító varázslatában.”
– Kristin Harmel, A felejtés édes íze szerzője
„A rejtély egészen az utolsó oldalakig fogva tart, feltárva az 1900-as évek eleji New Yorkot, a feminista mozgalom kezdeteit és az ellopott ritka könyvek alattomos eladását. Ez egy irodalmi gyönyör.”
– Authorlink
„Ebben az izgalmas, megrendítő és ellenállhatatlan regényben elmerülünk a híres New York-i Közkönyvtár és egy család titkaiban, akiknek élete összefonódik az épülettel. Egyszerre lélegzetelállító rejtély és mélyen személyes történet. A család szeretete, a hivatásszeretet és mindenekelőtt az írott szó időtlen erejének ódája.”
– Sarah-Jane Stratford, a Radio Girls szerzője
„Fiona Davis utazásra viszi az olvasókat New York egyik legtiszteletreméltóbb nevezetessége, a New York-i Közkönyvtár szívébe egy olyan történetben, amely erős lelkű nők két generációját követi nyomon, s mindkettő könyvlopások titokzatos sorozatához kapcsolódik. Ez a regény tele van szaftos irodalmi részletekkel és lenyűgöző feminista történelemmel.” – Whitney Scharer, A fény kora szerzője