Powered by Smartsupp

Jelenlegi hely

Mirr-Murr kalandjai 2. /Oriza-Triznyák
- 13%

Mirr-Murr kalandjai 2. /Oriza-Triznyák

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
144
Kiadás dátuma: 
2016
Olvasási idő:
3-4 óra
Csukás István Kossuth-díjas költő híres mesehőse Mirr-Murr, a kandúr elindul, hogy meghódítsa a világot, vagyis egy nagykabát zsebében vonatra száll, de a lényeg az, hogy megérkezik a városba, és kezdődhet a hódítás. A hódításban segít egy fura nevű macska, akit úgy hívnak, hogy Oriza-Triznyák és rögtön barátok lesznek és elszántan be akarnak...
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap

Bővebben...

Csukás István Kossuth-díjas költő híres mesehőse Mirr-Murr, a kandúr elindul, hogy meghódítsa a világot, vagyis egy nagykabát zsebében vonatra száll, de a lényeg az, hogy megérkezik a városba, és kezdődhet a hódítás. A hódításban segít egy fura nevű macska, akit úgy hívnak, hogy Oriza-Triznyák és rögtön barátok lesznek és elszántan be akarnak lépni a Kóbor Macskák Világszervezetébe. De ez nem olyan egyszerű, le kell tenni a három próbát. Közben sem unatkoznak, egy kávéházban megreggeliznek, ingyen, farkasszemet néznek a Téglagyári Megálló nevű kutyával. Vagyis sikert sikerre halmoznak, és már nincs messze a cél: a Nagy Odvas Kémény, ahol a kóbor macskák tartózkodnak. Vajon elérik-e? A végén mindent megtudunk. És nincs is igazán vége, mert a következő könyvben folytatódnak a kalandok.

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
144
Kiadás dátuma: 
2016

A szerzőről

Csukás István (Kisújszállás, 1936. április 2. – Budapest, 2020. február 24.) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas magyar költő, író, ifjúsági szerző, a Digitális Irodalmi Akadémia tagja.

Kisújszálláson született, egy nehéz sorsú kovácsmester nagyobbik fiaként. Itt járta ki az elemi iskolát is. Bár hegedűművésznek készült, később mégis a jogi egyetemre jelentkezett, majd átment a bölcsészkarra, de – 1956 után – bölcsésztanulmányait sem fejezte be. Tizenhét éves korában már költő akart lenni. Egy barátja beküldte néhány versét a Magyar Rádió diákköltők részére meghirdetett pályázatára, és azokkal első díjat nyert. Ettől kezdve írásaiból, irodalmi segédmunkákból élt. Csukás István a Fiatal Művészek Klubjának megalapítója volt, ami a hazai művészellenállás központjává vált, bár működését szigorúan ellenőrizték. Újságíróként is dolgozott, majd 1968-tól 1971-ig a Magyar Televízió munkatársa. Az 1960-as évek közepén Kormos István „csábítására” állt rá, hogy gyerekeknek írjon. 1978-tól 1985-ig volt a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó főszerkesztője, utána szabadfoglalkozású író.

Csukásnak verseskötetei mellett egyre-másra jelentek meg gyermekregényei, mesekönyvei, verses meséi: eddig közel száz kötete jelent meg itthon és külföldön. Csukás István hagyatékában olyan népszerű művek találhatók, mint a Mirr-Murr, a kandúr (1969), Süsü (1980) és A nagy ho-ho-horgász (1985). Az irodalmi világban elismert alkotó volt, és számos díjat kapott, köztük a Kossuth-díjat, a József Attila-díjat, a Déry Tibor-díjat, a Tekintet-díjat, valamint a Magyar Örökség díját.

Kedvenc kategóriák

Cookies