Jelenlegi hely
Halálos hűtlenség
További ajánlataink
Bővebben...
A New York Times bestsellerszerzője, J. D. Robb legújabb regényében egy végzetessé fajuló szerelmi veszekedés mögül nagyobb és rémisztők indítékok derengenek fel…
A West Village-i műteremben elkövetett gyilkosság klasszikus féltékenységi drámának tűnik: két borospohár az ágy mellett, szól a zene és Ariel Byrd fiatal szobrász betört fejjel, holtan hever a padlón. Ám amikor Eve Dallas hadnagy kihallgatja a gazdag East Side-i nőt, aki bejelentette a gyilkosságot, a részletek nem állnak össze. Gwen Huffman vagyonos, elegáns, jóképű vőlegényére támaszkodva zokog a holttest megtalálását követő sokkban – de miért várt egy órát a bejelentéssel? Miért hazudik több apróságban is?
Miközben Eve és csapata nyomozni kezd Gwen, a múltja és a környezete után, rájönnek, hogy a hazugságok nem csak a gyilkost próbálják leplezni. Szobrászként kell lefejteniük a megtévesztések rétegeit, hogy megtalálják az alattuk rejlő igazságot – és hamarosan az FBI-jal együtt lépnek akcióba egy hátborzongató, fanatikus szekta és egy döbbenetes bűnszervezet ellen.
Adatok
A szerzőről
Nora Roberts (eredeti nevén: Eleanor Marie Robertson) (Silver Spring, Maryland, 1950. október 10. –) amerikai írónő. Írói álneve: J. D. Robb.
Négy bátyja van, és ezért jól ismeri a férfiakat. Valósághűen tudja ábrázolni jellemvonásaikat, gondolkodásmódjukat. Katolikus iskolába járt, majd fiatalon, 1968-ban hozzáment Ronald Aufem-Brinke-hez, és a Maryland állambeli Keedysville-be költözött, ahol jogi titkárnőként dolgozott. Második férje, Bruce Wilder, akit akkor ismert meg, amikor megbízta őt egy könyvespolc megépítésével. 1985 júliusában házasodtak össze. Első házasságából két gyermek született, mindkettő fiú, második házasságából pedig három.
Karrierjét egy hóviharnak köszönheti: 1979 februárjában egy nagy hóvihar volt Keedysville-ben, ahol az írónő lakott, és mivel a vihar miatt nem tudott kimozdulni otthonából, hasznosan akarta tölteni az időt, ezért elkezdett történeteket írni. Ehhez az is hozzájárult, hogy egész életében sokat olvasott, és a családja sem idegenkedett az irodalomtól. Összesen mintegy 133 regényt írt, amelyek közül kilencet filmesítettek meg.