Jelenlegi hely
Csillagkorbács
További ajánlataink
Bővebben...
Jorj X. McKie különleges szabotőr. Az ő feladata, hogy a számos idegen fajt kormányzó csillagközi államhatalom útjába álljon, amikor az túlságosan elnyomóvá válna, és tetteivel az állampolgárok jogait és érdekeit sértené. A férfi és társai a SzabotázsIrodánál őrzik az Értelmes Lények Konföderációjának békéjét és szabadságát, akár a legszokatlanabb eszközökkel is.
Ám a SzabIr ügynökeinek most minden eddiginél nagyobb kihívással kell szembenézniük. A titokzatos kalebánok utolsó tagja bukkan fel a Cordiality távoli világán, és McKie-re hárul a feladat, hogy szót értsen a lénnyel, ami eddig még senkinek sem sikerült. Ha kudarcot vall, akkor nemcsak a kalebán fog elpusztulni, hanem vele együtt a világegyetem összes értelmes lénye is. A szabotőr versenyt fut az idővel, miközben próbálja megfejteni a titkot, amit a különös lény zavaros szavai rejtenek.
Frank Herbert, a Dűne legendás alkotója a Csillagkorbácsban ismét egy emlékezetes univerzumot teremtett furcsábbnál furcsább idegen lényekkel. Miközben az olvasó a szereplőkkel együtt egy végzetes rejtélyt igyekszik kibogozni, izgalmas gondolatokat találhat a hatalom működéséről, az állampolgárok jogairól és egy ideálishoz közeli társadalom működéséről.
Adatok
A szerzőről
Frank Patrick Herbert (Tacoma, Washington, 1920. október 8. – Madison, Wisconsin, 1986. február 11.) sokoldalú amerikai sci-fi-író, akinek érdeklődése és tudása számtalan területet érintett és ez regényein is megmutatkozik. Dolgozott újságíróként, fotósként, ökológiai tanácsadóként és előadóként is. Fő műve, A Dűne az egyik legösszetettebb és legsokrétűbb mű a világirodalomban. Ezt a regényét több tucat nyelvre lefordították, és közel 20 millió példányt adtak el belőle. Elnyerte a Hugo- és a Nebula-díjat is. A Dűne sorozatból végül is hat könyvet írt meg, de a ciklust lezárni halála előtt nem sikerült.
Kezdeti ismertségét megalapozta, hogy az első regényeit a könyv megjelenés előtt tudományos fantasztikus magazinokban publikálta folytatásos sorozatként. Ezt a gyakorlatot regényei zöménél később is megtartotta, illetve novellái is ilyen tematikus folyóiratokban jelentek meg a könyvkiadás előtt. A Dűne mellett más művei is jelentősek, például a Tengeri sárkány, A zöld agy, a Pandóra trilógia, Halandók és halhatatlanok, Lélekvadász. A Dűne regényt többször is megfilmesítették, és a műfajra is hatással volt. A regény és annak adaptációi inspirálták más sci-fi, fantasy alkotókat és a popkultúrát is.