Jelenlegi hely
Segítség, rokonok lettünk! - Útmutató az örömteli kapcsolatokhoz anyósoknak, apósoknak, menyeknek, vőknek, sógoroknak és sógornő
További ajánlataink
Bővebben...
Amikor két ember házasságot köt, beépülnek az anyósok, apósok, sógorok és sógornők alkotta tágabb családi rendszerbe. Eltérő meggyőződések, hagyományok és kötődési minták egész sora hat az életükre, amelyek megannyi vita, veszekedés és neheztelés forrásává válhatnak, ahelyett hogy az új rokoni szálak mindenkinek erőforrást jelentenének. De van segítség az idősebb és fiatalabb generáció számára egyaránt. Gary Chapman, a szeretetnyelvekről szóló könyvek szerzője hét kapcsolatépítő alapelvet fejt ki, és tanácsadói tapasztalatából vett gyakorlati megoldásokat kínál az anyagi, illetve hatalmi viszonyok, az elvárások, az értékek és szokások körül kialakuló feszültségek megelőzésére, illetve feloldására. „A családtagok között megteremtett tisztelet és harmónia több generáció életét teheti szabadabbá, szeretetteljesebbé és boldogabbá.”
Adatok
A szerzőről
Gary Chapman (China Grove, Észak-Karolina, 1938. január 10. –) amerikai író, párkapcsolati szakértő, házassági tanácsadó, Az öt szeretetnyelv (Five Love Languages) pár- és pszichoterápiai fogalom megalkotója.
A Moody Bible Institute elvégzését követően az Illinois állambeli Wheaton College intézményében szerzett BA-végzettséget, majd a Wake Forest University-n MA-diplomát. Végül a Southwestern Baptist Theological Seminary keretében Master of Religious Education (M.R.E.) és doktori fokozatot szerzett. 1971 óta az Észak-Karolina államban található Winston-Salem városában a Calvary Baptist Church segédlelkésze. Bel- és külföldi konferenciák rendszeres előadója a házasság, család és kapcsolatok témakörében. Tevékenységének köszönhetően a világ minden tájáról kap meghívást, így például Szingapúrból, Szaúd-Arábiából, Mexikóból és Hongkongból. 2016-ban meghívást kapott Magyarországra, ahol 2017 márciusában négy helyen volt hallgatható előadása: Pécsett, Debrecenben, Szegeden és Budapesten. Leghíresebb könyvét, az Egymásra hangolva címűt közel negyven nyelvre fordították le.