Jelenlegi hely
Piszkos Fred közbelép - Ifjúsági könyvek
További ajánlataink
Bővebben...
SZERETNÉK VILÁGHÍRŰ LENNI! Sok a pénzem! Kevés a leleményességem! Minden jó ötletet örömmel fogad: megnyerő ifjú,aki elvesztette életkedvét. A Piszkos Fred, a kapitány folytatása ezzel az apróhirdetéssel kezdődik, melynek nyomán egy fiatal, unatkozó multimilliomos nekivág a Csendes-óceánnak, hogy egy másik, hasonlóan pihent agyú fickó javaslatára felkutasson egy eltűnt tudóst, és így tegyen szert az oly nagyon áhított hírnévre. Az expedícióhoz a legkülönösebb figurák csatlakoznak, például Schwachta Szókratész vagy Knapp (ahogy tetszik), a nyugalmazott ítéletvégrehajtó, vagy – biztos, ami biztos alapon – maga a megtalálandó tudós, egy szekrénybe rekkentve, az expedíció élére pedig fregattfőhadnagyként régi ismerősünk, Fülig Jimmy áll. Ám régi ellenlábasa, Piszkos Fred, aki megint kavar valamit, bárkájával a milliomos hajójának nyomába szegődik…
Adatok
A szerzőről
Rejtő Jenő (született Reich, írói álnevei: P. Howard, Gibson Lavery) (Budapest 1905. március 29.– Szovjetunió, 1943. január 1.) magyar író, kabaré- és színpadi szerző, filmíró, a magyar szórakoztató irodalom népszerű képviselője és megújítója.
Legismertebb művei látszatra ponyvaregények, azonban életművét ma már nagyra értékelik. Kamaszkorában verseket írt, majd 1928-tól komor hangulatú novellákat adott közre a napisajtóban. Az 1930-as évek elején kabarédarabokkal és bohózatokkal jelentkezett a pesti színpadokon. Ezzel egyidőben füzetes ponyvákat, majd operetteket, végül – részben külföldi utazásai során szerzett élményeire támaszkodva – kalandregényeket alkotott. Sajátos stílusát egyéni, groteszk, nyelvi humor és „váratlan abszurd fordulatok, szürreális, gyakran kispolgári figurák és a társadalom fanyar humorba csomagolt kritikája” jellemezte. Legnagyobb sikereit P. Howard álnéven írott ponyvaparódiáival aratta, olvasottsága a Kádár-korban Jókai Móréval vetekedett. A pesti művészi élet ismert alakja volt, barátság fűzte a kor jelentős művészeihez, így például Karinthy Frigyeshez, Kabos Gyulához, Latabár Kálmánhoz, Salamon Bélához is. Miután kivezényelték a Don-kanyarba, 37 éves korában munkaszolgálatosként halt meg/tűnt el a keleti hadszíntéren, a Szovjetunió (oroszországi) területén.