Powered by Smartsupp

Jelenlegi hely

Szakrális geometria - A tér és a formák titkai
- 13%

Szakrális geometria - A tér és a formák titkai

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
200
Kiadás dátuma: 
2022
Olvasási idő:
4-5 óra
2010 óta tartok tanfolyamokat és előadásokat a szakrális geometria tárgykörében, amelyet emellett folyamatosan kutatok is. Az idők során felmerült igényekre és kérésekre válaszul e kötetben összegyűjtöttem az elmúlt évek legizgalmasabb felismeréseit, amelyeket napjainkban különösen időszerűnek tartok. Az egyes fejezetekben olyan érdekfeszítő...
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap

Bővebben...

2010 óta tartok tanfolyamokat és előadásokat a szakrális geometria tárgykörében, amelyet emellett folyamatosan kutatok is. Az idők során felmerült igényekre és kérésekre válaszul e kötetben összegyűjtöttem az elmúlt évek legizgalmasabb felismeréseit, amelyeket napjainkban különösen időszerűnek tartok. Az egyes fejezetekben olyan érdekfeszítő összefüggéseket vizsgálunk majd, amelyek még a témában járatosak körében is csak kevéssé vagy egyáltalán nem ismertek.
Különleges módon, szellemi alapokról indulva röviden áttekintjük a geometria és a számok spirituális hátterét, valamint azt, hogyan viszonyultak évezredekkel ezelőtt élt őseink a tudományokhoz, főként a matematikához és a mértanhoz. Emellett megvizsgáljuk a modern, nemeuklideszi geometriák szerepét és jelentőségét, valamint az aranymetszés és más geometriai összefüggések szellemi hátterét is. A könyvben továbbá szó esik a rózsaablakokról és a mandalákról, illetve a Szent Korona és az Országház arányrendszerének elemzéséről, melynek során betekintést nyerhetünk Steindl Imre rejtélyes megoldásokat tartalmazó tervébe.
Komáromy Zoltán

A könyvben többek között az alábbi kérdésekre is
választ találhat a kedves Olvasó:

Mitől számít szentnek, szakrálisnak a geometria?
Kik foglalkoztak vele, és korunkban hogyan érdemes vizsgálni?
Milyen titkokat rejt egy egyszerű forma?
Hogyan dekódolható a geometria titkos nyelvezete?
Milyen formákhoz jutunk, ha organikus módon közelítünk a térbeli folyamatokhoz?
Miért tekinthetünk mandalaként egy rózsaablakra?
Mi a közös az Országház és a Szent Korona arányrendszerében?

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
200
Kiadás dátuma: 
2022

Kedvenc kategóriák

Cookies