Jelenlegi hely
Az építészinas (új kiadás)
További ajánlataink
Bővebben...
A modern Seherezádé, a legnépszerűbb török írónő legújabb története – egy kisfiúról, aki tizenkét évesen elefánthajcsárnak kerül a híres és hírhedt Hürrem szultána udvarába. A helyszín Isztambul, az időpont a tizenhatodik század. Tizenéves potyautas érkezik hajón a városba, különleges ajándékot hoz Szulejmán szultánnak. A kisfiúnak nincs senkije és semmije, csak Csota, a ritka és értékes fehér elefánt, amelyet a szeráj, vagyis a palota állatkertjébe szántak. Így kezdődik a kis Dzsihán eposzi léptékű története, amelynek során egyszerű szolgából a szultáni udvar előkelőségei közé emelkedik. Eljut az Oszmán Birodalom legtávolabbi sarkaiba, és ott lesz Szigetvár ostrománál.
Egy napon felfigyel rá a szultán főépítésze, Szinán mester, és ez a véletlen találkozás nagyot fordít Dzsihán sorsán.
Az építészinas színpompás kaleidoszkóp, benne vannak az Oszmán Birodalom illatai, hangjai, csodái és mindenféle lakói abból az időből, amikor a nyüzsgő Isztambul volt a világ közepe. Elif Shafak lebilincselő, egzotikus meséje rabul ejti az Olvasót, és nem ereszti el a legutolsó oldalig.
Adatok
A szerzőről
Elif Shafak (Strasbourg, 1971. október 25. –) brit-török írónő (Elif Bilgin néven) Törökországban az egyik legolvasottabb író, külföldön pedig az egyik legismertebb török író. Műveit több mint 50 nyelvre fordították le.
Elif Shafak Atayman Şafak diplomata és Nuri Bilgin szociológiaprofesszor lányaként többek között Madridban és Ammánban nőtt fel. Miután szülei elváltak, édesanyjával együtt a nagymamájához költözött Ankarába. Apja nélkül nőtt fel, és féltestvéreivel először huszas évei közepén találkozott. Tinédzseréveit Madridban, Jordániában és Németországban töltötte. Shafak nemzetközi kapcsolatok szakon végzett a Közel-Keleti Műszaki Egyetemen, majd Nemek és nők tanulmányaiból szerzett mesterdiplomát. Doktori fokozattal rendelkezik politikai tudományokból. Shafak számos törökországi, amerikai és egyesült királyságbeli egyetemen tanított.
Műveiben hangsúlyosan szerepel Isztambul városa, és foglalkozik keleti és nyugati kultúra, a nők szerepe a társadalomban és emberi jogi kérdések témáival. Politikailag kihívást jelentő témák, mint a gyermekbántalmazás és az örmény népirtás, jogi eljárásokhoz vezettek Törökországban, amelyek miatt az Egyesült Királyságba emigrált. Esszéista és több médiumhoz is hozzájárul, és kiáll a női jogok, a kisebbségi jogok és a szólásszabadság mellett. Shafak regényei mély emberi érzelmeket, társadalmi kérdéseket és kulturális sokszínűséget ötvöznek, és olvasóikat gondolkodásra késztetik.