Jelenlegi hely
Könyörtelenül (új kiadás)
További ajánlataink
Bővebben...
Az időpont 1968 nevezetes éve, amikor az izraeli titkosszolgálat - megkésve ugyan - tudomást szerez arról, hogy Egyiptom szovjet segítséggel néhány hónapon belül atombomba birtokába jut. Ez Izrael végét jelentheti, hacsak nem sikerül a zsidó államnak is villámgyorsan urániumot szerezni, de olyan nagy titokban, hogy még saját szövetségesei se tudjanak róla.
Képtelen feladat, s legalább ilyen képtelennek tűnik Nat Dichstein zseniális terve a világtörténelem legnagyobb lopásának végrehajtására. Magányos izraeli ügynök ellenfelei a KGB, az egyiptomi titkosszolgálat és szélsőséges arabok. Vele tart a titokzatosan szép, félig arab, félig angol nő, Susan, akiről azonban nem tudni, hogy kinek a pártján áll.
Adatok
A szerzőről
Ken Follett – születési nevén Kenneth Martin Follett – (Cardiff, Wales, 1949. június 5. –) walesi író, aki történelmi kalandregényeket és napjainkban játszódó krimiket ír. Világszerte több mint 100 millió példányban adták el köteteit. A The New York Times magazin bestseller listájának első helyét négy könyve érte el: Könyörtelenül (1979), Kulcs a Manderley-házhoz (1980), Kaland Afganisztánban (1986) és Az idők végezetéig (2007). Számos regényét megfilmesítették, köztük az 1978-as első sikerkönyvét, a Tű a szénakazalbant is, Donald Sutherland főszereplésével. Két ismert regényét is megfilmesítették: A katedrálist valamint Az idők végezetéig című művét televíziós sorozat formájában vitték képernyőre. Mindkét sorozat jelentős magyar részvétellel és nagyrészt magyarországi helyszíneken készült.
Martin Follett, adóellenőr és Lavinia Veenie Follett első gyermeke, három testvére van. Keresztény szülei eltiltották a filmektől és a televíziózástól, ezért az olvasás iránt kezdett érdeklődni. Tízéves korában családjával Londonba költöztek, ahol a Harrow Weald Grammar School and Poole Technical College-ba járt. 1967-ben a University College Londonba felvételizett, ahol később filozófiát tanult. 1968-ban megnősült, és még ugyanabban az évben megszületett első fia, Emanuele. 1971-től a cardiffi South Wales Echo napilapnál volt újságíró-gyakornok három éven át, majd Londonba való visszatérése után az Evening News riportere lett. Follett az 1970-es évek végén lett a brit Munkáspárt aktivistája, ahol megismerkedett későbbi második feleségével, Barbarával, aki 1997-től képviselő a brit parlamentben, és 2008 októberétől egy éven át kulturális miniszter.